Priştina Şehri

Kosova’nın en nadide ve en dikkat çeken kentlerinden biri de Piriştina’dır. Aynı zamanda ülkenin başkentli olan bu şehirde kendinizi bir masal diyarında hissedebilirsiniz. Yıllarca pek çok medeniyetin hakimiyet mücadelesi vermesine neden olan Kosova Ovası üzerine kurulmuş olan bu kent, Golyak Dağları’nın alt bölümünde yer alır.

Kosova’nın en büyük kenti olan Piriştine’da bulunan Kosova Müzesi eski bir Osmanlı binasıdır. Mutlaka herkesin görmesi gereken yerler arasında bulunan bu müzede Kosova tarihine net olarak tanıklık edebiliyorsunuz. Roma ve Osmanlı İmparatorluklarından Sırbistan’a kadar pek çok uygarlık bu kenttevarlığını sürdürmüştür. Bu nedenle kentin her metrekaresinde tarihi bir yapı veya mekan bulabiliyorsunuz. Hatta geçmiş dönemlerden günümüze kadar varlığını korumuş olan evler dahi halen halk tarafından kullanılıyor.

Gezilecek Rüya Gibi Bir Kent

Piriştina Üniversitesi bu kentin canlanmasının en büyük sebebidir. Üniversite öğrencileri tüm enerjilerini bu şehre yansıtıyor. Bu nedenle günün hiçbir saatinde sokakları boş göremezsiniz. Hem yazhem de kış mevsiminin en güzel yaşandığı kentlerden biridir Piriştina… Yaşam son derece ucuz olduğundan öğrenciler gayet lüks bir hayat sürebiliyorlar.

Özellikle yurt dışından gelen öğrencilerin kısıtlı bütçeler ile üniversite eğitimlerini tamamlamaları mümkün!

Kentsel dönüşüm projeleri sayesinde günümüzde son derece modern bir görünüm alan kent, bir metropol olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Ticaretin nabzını tutan kentte aradığınız her türlü yerli ve ithal ürünü gayet uygun fiyatlar ile kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!