Universum Üniversitesi

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova ülkemizde yurtdışı eğitime ilgi duyan öğrencilerin uğrak mekanlarından biri haline gelmiştir. Özellikle diploma geçerliliği ile alakalı sorun yaratmaması ve verilen eğitimin kalitesinin de oldukça yüksek olması kişileri Priştine Universum Üniversitesine yönlendiren temel sebepler olarak dile getirilmektedir. Başarı sıralaması bakımından incelendiği zaman dünyada başarılı üniversiteler sıralaması içerisinde %3lük dilime girildiği de belirtilmelidir. Üniversitenin akademik başarısı konusunda da tam donanımlı olduğu bu şekilde daha net anlaşılmaktadır.

Kosova Üniversitesi eczacılık fakültesine kayıt yaptırmak isteyen kişilerin taban puan tutturma gibi bir sıkıntıları olmayacaktır. Üniversitede hangi bölümü tercih ederseniz edin talebin Türkiye’den gelmesi sebebi ile öğrencileri direkt olarak kaydının yapıldığı da belirtilmelidir. Bu aşamada en çok merak edilen noktaların başında dil husus gelmektedir. İngilizce destekli bir sisteme sahip olan bu üniversite aynı zamanda İngilizce olarak da eğitim verilmektedir. İngilizce dil seviyesinin yeterli olmadığını düşünen öğrenciler için bir hazırlık sınıfı eğitimi de verilmektedir. Hazırlık sonrasında İngilizce eğitim alabilecek bir seviyeye getirilmesi için gerekli adım atılmaktadır.

Üniversitenin Olanakları ve Öğrencilerin Mezuniyet Sonrası Durumu

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile kayıt aşamasının tamamlanmasından sonra eğitiminizi almaya başlayabilirsiniz. Bu eğitimin alınmasının akabinde size sunulacak olan diplomanın ülkemizde de karşılığı olduğu bilinmelidir. Bu nedenle mezuniyet sonrası iş ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı da bilinmektedir.

Eczacılık fakültesi de dahil olmak üzere bütün alanlarda akademik bakımdan kusursuz bilgiye sahip olan öğretim görevlileri tarafından eğitim verilmektedir. Priştine Universum Üniversitesine kayıt yaptırdıktan sonra bütün bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Üniversitenin dikkat çeken verilerinin bir diğeri de öğrencilerin henüz mezun olmadan iş olanakları ile donatılmasıdır. Mezun olmadan işi hazır olan bir eğitim kurumu kapsamında öğrencilerin memnuniyet seviyesinin bir hayli yüksek olduğunun da altı çizilmelidir. Kosova Üniversitesi eczacılık fakültesi için de aynı durum söz konusudur. Türkiye’de ve üniversitenin diplomasının geçerlilik gösterdiği bütün ülkelerde aldığınız eğitimin de katkısı ile sorunsuz bir biçimde iş bulma imkanını elde edebilirsiniz.

Dikey Geçiş Hakkı

Kosova Üniversitesi eczacılık fakültesine dikey geçiş hakkı da bulunmaktadır. Sadece lisans eğitimine yeni başlamış olan kişilerin değil aynı zamanda dikey geçiş ile eğitimine bu üniversitede devam edecek olan kişilerin de kurumda yer bulacakları belirtilmelidir. Lisans eğitimi kapsamında sulan olanakların her biri dikey geçiş ile gelen öğrenciler için de geçerlilik göstermektedir.

Yurtdışı danışmanlık hizmeti veren kurumdan bu konu ile alakalı olarak daha detaylı bilgi alma imkanını elde edebilirsiniz. Dil konusunda ve üniversitenin akademik kadrosu ile alakalı olarak gerekli olan bütün süreç önceden planlanmıştır. Bu şekilde dikey geçiş öğrencilerinin de eğitiminin sorunsuz bir biçimde devam etmesi sağlanmaktadır. Mezuniyet sonrası olanaklar bu öğrenciler için de aynı biçimde geçerlilik göstermektedir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!