Kosova Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova özel üniversite alanında kendini geliştirmiş ve ülkemizden de birçok öğrencinin tercih ettiği merkezlerin başında gelmektedir. Priştine Universum Üniversitesi aracılığı ile akla gelen her bölüme kayıt yaptırma imkanı elde edilmektedir. Türk öğrenciler için herhangi bir taban puan uygulamasının olmaması da memnuniyet yaratan detaylardandır. Öğrencilerin taban puan uygulamasından kurtulmaları stres yükünden sıyrılmaları manasına gelmektedir. Bu üniversitenin sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer sebebi de budur. Ülkemizde yer alan sistemde stres faktörünün gençler üzerinde büyük bir baskı oluşturduğunun da ayrıca dile getirilmesi gerekmektedir.

Kosova Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde okumak isteyen öğrencilerin İngilizce ya da İngilizce olarak ders alma imkanları bulunmaktadır. Bu üniversite İngilizce destekli olduğu için dil konusunda ülkemizden giden öğrencilere herhangi bir zorluk çıkarmamaktadır. İngilizce olarak bölümlerini okuyacak olan kişiler için de özel olarak hazırlanmış bir hazırlık sınıfın var olduğu belirtilmelidir. Hazırlık sınıfı ile dil konusundaki eksikliklerin giderilmesi hedeflenmektedir. Hazırlıktan mezuniyet aşamasına kadar oldukça özenli bir eğitim sistemine tabi olunacağı belirtilmelidir.

Kayıt İşlemleri Nasıl Tamamlanır?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizin için kayıt aşamasında gerekli olan bütün adımların tamamlanmasını sağlayacaktır. Kayıt işlemleri ile alakalı olarak en çok merak edilen nokta ise ücret faktörüdür. Üniversiteye ödenmesi gereken tutar bölümden bölüme farklılık göstermektedir. Genel hatları ile belirtmek gerekirse 1800 ile 2500 lira arasında değişen bir yapı olduğu anlaşılmaktadır.

Kosova Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne kayıt olurken kişilerin herhangi bir zorluk ile karşılaşmamaları için danışmanlık firması tarafından gerekli olan bütün önlemlerin alındığı da belirtilmelidir. Ders seçim aşamasında ise okulun sistemi oldukça pratik olduğu için öğrenciler zaten sorunsuz olarak süreçlerini devam ettirmektedir. Akla takılan bir diğer konu da diplomanın ülkemizde tanınıp tanınmadığıdır. Priştine Universum Üniversitesinden alınmış olan diplomaların ülkemizde geçerliliği ile alakalı olarak bir sorun söz konusu değildir.

Okulun Sosyal Olanakları Nelerdir?

Okulda yer alan akademik kadronun sorunsuz olmasının yanı sıra sosyal alanda da sorunsuz öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle sosyal faaliyetler konusunda da okulun eksiksiz bir duruş sergilemeye çalıştığı bilinmektedir. Akademik kariyeri tetikleyecek noktaların başında gelen çevre faktörü ve özgüvenin lisans eğitiminde elde edilmesi için gerekli olan çaba ortaya koyulmaktadır.

Kosova Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde kayıtlı olan öğrencilerin de sosyal bakımdan tam donanımlı kişiler olarak okuldan mezun olmaları için gerekli adımlar atılmaktadır. Bu konuda akademik yaşantı ile sosyal yaşantının aynı anda başarılı olarak götürülmesi ile alakalı akademik danışmanların büyük rol üstlendiği de bilinmelidir. Üniversitede size atanacak olan danışman kişisel ve alan bazlı gelişiminizi takip edecek ve sıkıntıya düştüğünüz noktada size yardımcı olacaktır. Ders seçimi aşamasında da ilk olarak iletişime geçeceğiniz kişilerin başında akademik danışmanınız gelmektedir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!