Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Dikey geçiş yapabileceğiniz bölümler için özellikle Kosova Üniversitesi tarafından belirlenmiş olan belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Tüm belgeleri temin ettikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Farklı ülkeden Kosova’ya gelen öğrencilerin öğrenci olduklarına dair belgeyle pasaportu almaları gerekiyor. bu sayede Kosova Üniversitesi DGS dikey geçiş imkanından yararlanmanızı da sağlayacaktır. İngilizce destekli eğitim almak isteyen öğrencilerin çok yoğun ilgi gösterdiği ülkelerden bir tanesi olan Kosova’da özel olarak bölümlere dair bilgiler veriliyor. Herhangi bir DGS ekstra talebi bulunmaması, ön lisans diplomanızla birlikte başvurarak eğitiminizi Kosova Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde sürdürmenizi sağlıyor.

Kosova Üniversitesi Dikey Geçiş İmkanı

Kosova’da eğitim görmek isteyen bireylerin özel olarak değerlendirebilecekleri bölümlerin sayısının 71 olarak yenilenmesi sayesinde, eğitiminizi Kosova’da sürdürebiliyorsunuz. Kosova Üniversitesi DGS dikey geçiş yapılmasına imkan tanıyan bir kurum olduğu için, İngilizce destekli olan derslere de katılabilir ve her bir ders türü için detaylı bir şekilde eğitim alabilirsiniz. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın diğer ülkelerinde verilen eğitimin ve müfredatların aynı olması sağlanıyor. Bu sayede denklik şartlarına da uygun hale gelen ülke bünyesinde her yıl sadece Priştine Üniversitesi tarafından 40 binin üzerinde öğrencinin eğitim görmesi sağlanıyor.

Kosova’da özel olarak verilen eğitimin geçerlilik açısından her ülkeye uygun bir yapısının bulunması, DGS için de özel olarak tercih edilmesini sağlıyor. Sadece Türkiye’de dahi, adalet bölümünden hukuk bölümüne dikey geçiş yapmak için Kosova’yı tercih eden çok sayıda öğrenci bulunuyor. Diğer ülkelerden de öğrencilerin kabul ediliyor olması, ülkenin bu alanda gelişmesini de mümkün kılıyor. Çok büyük bir kitleye hitap eden Kosova Üniversitesi tarafından her yıl DGS’ye gösterilen ilginin artması ile işlemler de büyük bir önem kazanıyor.

Türkiye – Kosova Dikey Geçiş

Son dönemde Dikey geçişler sadece Türkiye’den dahi başta hukuk ve meslek lisesi mezunlarının bölümleri olmak üzere pek çok alanda ilgi görmeye başlamıştır. Meslek bölümleri ile araştırma faaliyetlerinin dört yıl ve üzerinde sürdüğü bölümlerde de geçiş yapılabiliyor. Türkiye’de veya diğer ülkelerde eğitimini gördüğünüz bölüm için öğrenimi Kosova’da devam ettirmek amacıyla Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek güvenli şekilde sürdürebilirsiniz. An itibariyle 71 farklı bölümün bulunduğu bilinen üniversitede, öğrencilerin kayıt yaptırabilecekleri tüm bölümler hiçbir taban şartı bulunmadan değerlendirilebiliyor. Bu sayede sadece lise diplomanızı götürerek birinci sınıftan başlayabileceğiniz gibi, ön lisans diplomanızı götürebilir ve DGS ile okumaya devam edebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi DGS diket geçiş işlemlerini binlerce başvuru arasında sadece belirlenen limitte gerçekleştirme imkanı tanıyor. Genel limite uygun hareket edilmesi son derece önemli oluyor. Kosova’da özellikle bu noktada diplomalarla ilgili geçiş şartları ön planda tutuluyor. Hangi bölümden hangi bölüme geçmek istediğiniz, ön lisans diplomanız da her zaman için eğitiminizi sürdürmenize imkan tanıyor.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!