Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Kosova uluslar arası düzlemde oldukça yetkin eğitim kurumlarına sahip olan ülkelerin başında gelmektedir. Dil konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması için çok dilli bir eğitim sistemi benimsenmiştir. Bu nedenle hem Türkiye’den hem de farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kedi tercihlerine uygun olarak seçim yapmaları ve okullarına devam etmeleri mümkün kılınmıştır.

Priştine Universum Üniversitesi kapsamında yer alan öğrencilerin hem İngilizce hem de İngilizce olarak eğitim görme imkanları bulunmaktadır. Birçok bölümün İngilizce dile desteği bulunmaktadır. Bu şekilde yurtdışında okuma tecrübesini edinirken bir diğer yandan da dil konusunda sıkıntı çekmeden okuma avantajını elde edebilirsiniz.

İngilizce olarak bölümünü okuyacak olan kişilerin dil seviyeleri bu eğitim için yeterli değilse hazırlık sınıfından yararlanmaları da mümkündür. 1 sene yani 2 dönem boyunca süren hazırlık sınıfının sonunda dil konusunda sorun ile karşılaşmadan bölümünü İngilizce olarak okuyacak seviyeye gelinmesi amaçlanmaktadır.

Kosova Üniversitesinde Psikoloji bölümü üniversite kapsamında son dönemlerin en çok tercih edilen bölümlerini başında gelmektedir. Üniversitede alınan eğitimler alanında uzman psikologların yetişeceği düşünülmektedir. Mezunlar kapsamında bir araştırma yapıldı zaman bu üniversiteye mensup olan kişilerin alanda adından sıkça söz ettiren bireyler haline geldikleri de eklenmesi gereken detaylardandır.

Üniversiteye Başvuru ve Kayıt Aşamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde kayıt ve başvuru konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Öğrencilerin başvuru süreci içerisinde en çok merak ettikleri noktaların başında taban puan sıralaması gelmektedir. Türkiye’den gelen başvuruların kesinlikle taban puan kriterine tabi tutulmayacağı belirtilmelidir. Bu şekilde başvurunuzun sorunsuz bir biçimde kabul edileceğinden emin olabilirsiniz.

Başvuru ve kayıt süreci ile alakalı olarak ücretin de sıklıkla sorulduğu bilinmektedir. Ücret bakımından aynı nitelikte olan üniversitelere göre çok daha makul bir seviyede olması dikkat çekmektedir. Bölümlere göre ücret konusunda farklılık meydana gelse de temel bir bilgi vermek gerekirse 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişim gösteren bir fiyat skalasının bulunduğu belirtilmelidir. Kosova Üniversitesinde Psikoloji öğrencisi olmak isteyen kişilerin de bu skalaya tabi olmaları gerekmektedir.

Eğitim Kalitesi Hakkında İnceleme

Kosova Üniversitesinde Psikoloji bölümünün ve diğer tüm bölümlerin akademik kalite bakımından büyük bir öneme sahip olduğu bilinmelidir. Alan ile alakalı olarak çıkan makalelerde de üniversitenin büyük bir paya sahip olduğunun ayrıca dile getirilmesi gerekmektedir. Mezun öğrencilerin başarısına bakıldığı zaman bu başarı konusunda da Priştine Universum Üniversitesi mezunlarının alanda kendilerini daha kısa sürede gösterebildikleri bilinmelidir.

Eğitimin kalitesini belirleyen ana unsurlardan bir diğeri de sosyal alanda yapılan çalışmalardır. Öğrencilerin her alanda donanımlı olması istendiği için sosyal aktivitelere yer vermek de ihmal edilmemektedir. Bu konuda ayrıca büyük bir özen gösterilmektedir. Öğrenci kulüpleri bu amacın il adımı olarak ortaya koyulmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!