Kosova Üniversitesi Lisans Tamamlama

Kosova Üniversitesi Lisans Tamamlama

Kosova uluslararası standartlara uygun olarak eğitim veren nadir üniversitelerin başında gelmektedir. Özellikle İngilizce destekli olması üniversitenin daha sık bir biçimde tercih edilmesini sağlamaktadır. Sadece İngilizce değil İngilizce olarak da eğitim verilmektedir. Bu noktada öğrencilerin seçimi birincil özelliğe sahiptir.

Eğitimine Türkiye’de başlayan öğrencilerin belirli bir dönem sayısını tamamladıktan sonra Priştine Universum Üniversitesine geçiş yapma imkanları bulunmaktadır. Lisansına başka üniversitede başlayan kişilerin dikey geçiş başvuruları da üniversitece kabul edilmektedir. Dikey geçiş prosedürü konusunda herhangi bir sınav sonucu talebi olmadan kısa bir sürede gerekli olan kayıt işlemleri de tamamlanmaktadır. Kosova Üniversitesi lisans tamamlama sürecinde kayıt adımının tamamlanması ile ödenmesi gereken tutar da netleşecektir. Genellikle 1800-2500 Euro aralığında bir ödeme planının söz konusu olduğu belirtilmelidir.

Nasıl Başvuru Yapılmalıdır?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile başvuru yapıldığı zaman sonuçlanma süreci oldukça kısa olmaktadır. Bu nedenle lisans eğitimi ya da dikey geçiş alanında başvuruda bulunmak isteyen kişilerin aracı bir kurumu ortaya koymasının daha mantıklı olduğu belirtilmelidir. Başvuru sırasında kişilerden herhangi bir puan kağıdı istenmemektedir. Üniversitenin hem öğrenciler hem de veliler tarafından bu denli sık tercih edilmesinin sebepleri başında puan zorunluluğunun olmaması gelmektedir.

Kosova Üniversitesi lisans tamamlama sürecinde de gerekli kayıt evraklarının dışında sizden herhangi bir belge ya da sınav sonucu talep edilmeyecektir. Bu da kayıt sürecini kolaylaştıran noktalardandır. Lisans tamamlama süreci sonrasında elde edilecek olan diplomanın ülkemizde de geçerliliği olduğu belirtilmelidir. Geçerlilik konusunda herhangi bir kısıtlama olmadığı bilinmelidir. Bu nedenle lisans eğitimine farklı bir ülkede başlayan kişilerin Kosova’da eğitimine devam etmesinin önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Üniversitenin Vizyonu Nedir?

Kosova Üniversitesi lisans tamamlama aşamasında gerekli başvuruların ve kayıt işlemlerinin tamamlanmasının akabinde üniversite vizyonu ile alakalı olarak daha fazla bilgi alma imanını elde edebilirsiniz. Öncelikli olarak Priştine Universum Üniversitesinin dünya kalitesinde bir standarda sahip olduğunun altı çizilmelidir. Bu nedenle diğer ülkelerde alınan alan eğitiminin geri planında kalmayacağınızın hatta bir derece önüne geçebileceğinizin altı çizilmelidir. Dünyada ilgili olduğu alanda kendini kolaylıkla gösterebilecek ir öğrenci standardına sahip olmak da üniversitenin temel amaçlarından bir tanesidir. Üniversite bu nedenle uluslar arası alanda dadından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Öğrencilerin Sosyal Gelişimi için Alınan Önlemler Nelerdir?

Üniversite kapsamında sadece akademik alanda değil aynı zamanda öğrencilerin kişisel gelişimleri ve sosyal becerileri kazanmaları konusunda da hizmet verilmektedir. Bu alanda öğrenci kulüplerinden başlayarak sempozyum ve kongrelere kadar genişleyen geniş bir ağ kurulmuştur. Üniversitenin sonlanmasından sonra kişilerin kendini uluslar arası arenada gösterebilecek bir yetişkin olması için gerekli adımlar üniversite tarafından atılmaktadır. Bu sürecin özellikle dil gelişimi ve sosyal çevreye adaptasyon konusunda büyük öneme sahip olduğu bilinmektedir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!