Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar

Kosova’da yer alan üniversiteler ülkemizden birçok öğrencinin eğitimi devam ettirmek için seçmiş oldukları alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yurtdışı atmosferini tatmak isteyen fakat dil sorunu ile de karşılaşmak istemeyen kişilerin muhakkak şans vermesi gereken coğrafya Balkanlardır. Balkan üniversitelerinin dünya standartlarında eğitim sistemleri ile memnuniyet yaratması ve herhangi bir sınav şartının da olmaması dikkat çekmektedir.

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar konusunda soru geldiği zaman kişilerin herhangi bir puan zorunluluğu olmadığı bilinmelidir. Türkiye’den gelen başvurularda kişilerin bir puan aralığına uyum sağlaması talep edilmemektedir. Puan kadar merak edilen bir diğer konu da ödenecek olan ücret ile alakalıdır. Ödenecek ücret 1800-2500 Euro aralığında değişim göstermektedir. Bu fiyat aralığının kalifiye olan diğer üniversitelere göre makul olması da beğenilen özellikler arasında yer almaktadır. Ayrıca Kosova’da yaşam koşullarının diğer Avrupa ülkelerindeki kadar pahalı olmaması da aileleri memnun etmektedir.

Kayıt Sırasında Dikkate Alınması Gerekenler

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yapılan başvuruların sorunsuz bir biçimde tamamlanacağı belirtilmelidir. Aracı bir kurum ile başvuru gerçekleştirildiği zaman aşamaların takibini yapmak çok daha kolay bir hal almaktadır. Bireysel başvurulardan daha hızlı sonuçlandığı bu konuda tecrübe sahibi olan kişiler tarafından dile getirilmektedir.

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar konusunda bir belge talebi olmadığı için sınavlar ile alakalı olan endişeler bir kenara bırakılmalıdır. Bu noktada dil ile alakalı bir karar verilmesi gerekmektedir. Bölümler İngilizce destekli olarak öğrencilere kapılarını açmaktadır. Fakat bölümlerden İngilizce olarak istifade etmek isteyen kişiler için de gerekli ortam hazırlanmaktadır.

İngilizce olarak bölümlere devam etmek isteyen kişilerin hazırlık sınıfı okumaları gerekebilmektedir. Kişilerin dil seviyesi yeterliyse bu tür bir hazırlık aşaması da gerekmeyecektir. Fakat verilen dil eğitiminin kalitesinin oldukça üst seviyede olduğunun da altı çizilmelidir.

Sadece lisans aşamasına bu üniversitede başlayan öğrenciler kabul edilmemektedir. Buna ek olarak dikey geçiş ile lisans eğitimini yurtdışında tamamlayan kişilerin de kolaylıkla kayıt olabileceğinin altı çizilmelidir. Lisans sürecine ülkemizde başlayan bir öğrencinin kısa sürede gerekli evrakların tamamlanması ile beraber Priştine’de eğitimine devam etmesi mümkün kılınmıştır.

Üniversite Vizyonu ve Misyonu Nedir?

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar dikkate alınmaksızın öğrenci seçmektedir. Daha sonrasında kişilerin gelişimleri konusunda herhangi bir aksaklığın olmadığını anlayabilmek için danışman atamalarını tamamlamaktadır. Bu nedenle üniversitenin disiplinli ve gelişime açık bir sisteme sahip olduğu anlaşılmaktadır. Vizyon konusunda dünyayı yakalama amacına sahip olan Priştine Universum Üniversitesinin misyon konusunda ise alanında öncü olan öğrenciler yetiştirme amacına sahip olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Sosyal olanakla konusunda da çok geniş bir liste sunulmaktadır. Öğrencilerin alanlarının hem bilgi sahibi hem de sosyal girişimci bireyleri olması için üniversite tarafından gerekli adım atılmaktadır. Dil alanında gelişim için sosyal becerilerin vazgeçilemez olduğu kabul edilmektedir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!