Kosova Üniversitesi Psikoloji

Kosova Üniversitesi Psikoloji

Yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin Balkanlarda elde edebilecekleri en önemli alternatiflerin başında Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir. Bu üniversite kapsamında verilen eğitime bakıldığı zaman hem fen bilimlerinde hem de beşeri bilimlerde çok güçlü bir akademik kadroya sahip olduğu görülmektedir. Üniversitenin ücretleri ise 1800-2500 Euro arasında farklılık göstermektedir. Ücret konusunda da aynı skalada olan birçok üniversiteye göre çok daha uygun fiyatlı olduğu görülmektedir.

Kosova Üniversitesi psikoloji bölümü Türkiye’den gelen öğrenciler için herhangi bir taban puan kısıtlaması ortaya koymamaktadır. Bunun tam aksine gerekli olan evraklar toplandığı zaman taban puana bakılmaksızın öğrenci kabulünü gerçekleştirmektedir. Dil konusunda ise İngilizce destekli bir sistemin var olduğu belirtilmelidir. İngilizce desteğin yanı sıra İngilizce olarak da eğitim alınma imkanı bulunmaktadır. Eğitimi İngilizce alacak olan kişilerin sahip olduğu dil seviyesine göre bir sene boyunca hazırlık sınıfına tabi olabileceklerinin de unutulması gerekmektedir.

Dikey geçiş ile gelen öğrenciler de bölüme rahatlıkla kayıt yaptırabilmektedir. Bu konuda öğrencilerin faydalanacakları imkanlar bakımından dikey geçiş ile gelen öğrencilere ayrı bir muamele yapılmayacaktır. Akademik hayatın diğer üniversitelere nazaran çok daha kapsamlı ve donanımlı bir hale getirilmesi için büyük çaba sarf edildiği de dikkate alınması gereken bilgilerdendir.

Üniversitenin Eğitim Sistemi Hakkında İnceleme

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile kayıt aşamasının tamamlanmasının akabinde üniversitede yer alan eğitime dahil olmaya başlayabilirsiniz. Kayıt aşamasının sonrasında akademik seçimlerin yapılması için öğrencilere birer akademik danışman tayin edilecektir. Gelişiminizin tamamlanması bakımından danışman ile ilişkilerin sağlıklı zeminde kurulması büyük önem arz etmektedir.

Kosova Üniversitesi psikoloji bölümüne dahi olan öğrenciler için de aynı uygulama ortaya koyulacaktır. Öğrencilerin hem dersler hem de sosyal hayat bakımından sorunsuz bir gelişime sahip olduklarından bu danışman izlenimleri ile emin olunmaktadır. Okul ile alakalı olarak yaşanan herhangi bir sorun söz konusu olursa ya da eğitiminizin gidişatı ile alakalı kurumsal bazda yardım almak isterseniz yurtdışı eğitim danışmanlığının da size gerekli olan desteği vereceğinden emin olabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sorun söz konusu olmayacaktır.

Yüksek Lisans ve Doktora Fırsatı

Mezun olan öğrenciler isterlerse direkt olarak iş hayatına geçiş yapmaktadır. Bu konuda okulun öğrencileri üstün bir performans ile denetlediğinin unutulmaması lazımdır. İş bulma konusunda mezuniyet öncesinde dahi gerekli olan ayarlamaların bizzat okul tarafından tamamlandığı bilinmektedir.

Kosova Üniversitesi psikoloji alanında çalışmaktansa okuluna devam etmek ve akademide kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için de fırsat sunulmaktadır. Yüksek lisans ve doktora programları ile geleceğin akademisyenlerinin yetiştiği en doğru adreslerden birinde bulunduğunuzun da altı çizilmelidir. Yüksek lisans süreci içerisinde gerekli olan aşama tamamlandıktan sonra yine aynı kurumda doktora yapma imkanını da elde edebilirsiniz. Bu şekilde lisans hayatınızın başladığı noktadan bir akademisyen olarak ayrılma fırsatını elde edebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!