Kosova Üniversitesinin Bölümleri

Kosova Üniversitesinin Bölümleri

Kosova Üniversiteleri içerisinde parlayan Priştine Universum Üniversitesi, eğitim standardı ve imkanlarıyla gençleri büyülemektedir. Kaliteli eğitim görevlileri sayesinde çok sayıda yabancı öğrenciyi ağırlayan Priştine Universum, Türk öğrencilerin yurtdışında tercih edecekleri üniversiteler içerisinde ilk sırada gelmektedir. Bunun temel nedeni de üniversitenin taban puansız olarak hiçbir sınav sistemine gerek duymadan sadece lise diploması ile öğrenci almasıdır. Kosova Üniversitesinin Bölümleri içerisinde çok sayıda bölüme sahip olan Priştine Universum, sizlere hayalini kurduğunuz bölümlerde okuma fırsatı vermektedir. Üstelik İngilizce destekli eğitim diline sahip bölümleri sayesinde bünyesinde Türk öğrenci sayısının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Kosova Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti eğitim bakanlıkları arasında imzalanan protokol gereği denklik kabul edilmiş ve ülkemizdeki öğrenciler hiçbir sınava girmeden Priştine Universum’a başvuru yapabilecek duruma gelmiştir. Üstelik daha önce hangi bölümü okumuş olursanız olun istediğiniz bölüme başvuru yapabileceğiniz üniversite için taban puanı aranmaması büyük avantajdır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde siz de istediğiniz bölümü okuyabilecek ve gereken detayları daha kapsamlı olarak öğrenebileceksiniz. Okul ücreti de çok düşük olduğu için hayallerinizi gerçeğe dönüştüren bu üniversiteye senelik olarak vereceğiniz ücret 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Kosova’ya sadece bir saatte Türkiye’den vize almadan gidebilecek olmanız ulaşım anlamında da size büyük bir fırsattır. Bu sayede istediğiniz kültürel aktiviteleri yapabileceğiniz üniversitenin sosyal çevresini de kullanabilecek ve kendinizi sosyal anlamda da geliştireceksiniz. Türk öğrencilerin akın akın tercih ettiği üniversiteye başvurular genelde Haziran döneminde olsa da siz istediğiniz zaman belgelerinizi toplayarak detayları öğrenmek için Euostar yurtdışı eğitim danışmanlığına gelebilirsiniz. Kosova Üniversitesinin Bölümleri hakkında da danışmanlıktan yardım alabilir ve kendi kişiliğiniz, becerileriniz doğrultusunda bir bölüm seçebilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?

Kariyeriniz için akademik eğitiminiz çok önemlidir ve akademik eğitimde hangi bölümü tercih ettiğiniz de oldukça önemli olmaktadır. Priştine Universum Üniversitesi için bölüm tercihi yapmak istediğiniz zaman seçeneklerinizin çok olduğunu söyleyebiliriz. Eğer İngilizce destekli eğitim veren bölümleri seçmek istiyorsanız o zaman Hukuk, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği gibi bölümleri seçebilirsiniz. Böylece İngilizce eğitim alarak sınavlarda zorluk çekmez ve kendinizi de yabancı hissetmezsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’nin diğer bölümlerinden en çok tercih edilenlerini de şöyle sıralayabiliriz: Felsefe, İktisat, Bilgisayar Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Yönetimi, Tıp, Güzel Sanatlar Akademisi bölümleri, Matematik Bölümü, İktisat Fakültesi bölümleri, Makine mühendisliği, Ziraat ve Veterinerlik, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi daha sayabileceğimiz çok sayıda bölüm vardır.

Kosova Üniversitesinin Bölümleri arasında seçim yaparken kendi istek ve becerilerinizi göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Ayrıca eğitim ücretleri hakkında da bölüme göre kontenjan bilgisini de danışmanlık merkezinden öğrenebilirsiniz. Size başarılı olmak için fırsat sunan Priştine Universum fırsatını kaçırmamalısınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!