Priştina Üniversitesi

Kosova Üniversitesi Türkiye Temsilciliği

Temsilcilikle ilgili faaliyetlerin tamamen İngilizce olarak gerçekleştirilebiliyor olması sayesinde, Türkiye’de üniversiteyle ilgili ihtiyaç duyulan tüm bilgilere erişebilirsiniz. Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği başta olmak üzere hem ülkemizdeki hem de diğer ülkelerdeki öğrencilerin Kosova’ya gitmesi mümkün oluyor. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadan evrakların temin edilmesi, üniversite tarafından talep edildiği şekilde kuruma sunulduğu görülüyor. Uzmanların çalışıyor olması ve her zaman için sorularınıza yanıt verebiliyor olmaları da herhangi bir bölümle, dersle veya genel durumla ilgili sorunuzu üniversite temsilcisine iletmenizi sağlayacaktır.

Üniversitelerin Kosova’da Priştine Universum olarak tanımlanması da bu alanda adını duyuran kurumun Türkiye’de binlerce kişiye ulaşmasını sağlıyor. Yenilenen dersleri ve toplamda 71 adet olan bölümleri ile dikkat çekmeye devam eden Kosova Üniversitesi, Türkiye temsilciliği ile detaylı olarak açıklamalar yapıyor. Ödemelerin 1800 Euro ile 2500 Euro değerleri arasında yapılacağı, seçilecek olan bölümlere sadece ön lisans ile değil, aynı zamanda lisans ve doktora için de başvuruda bulunulabileceği belirtiliyor.

Bu sayede Kosova Üniversitesi güvencesiyle, almış olduğunuz diplomanın tüm ülkelerde geçerli olmasını sağlayabilirsiniz. YÖK tarafından da kabul edilen bir diploma türüne sahip olması nedeniyle Kosova Priştine Üniversitesi, özellikle öğrencileri için sunduğu imkandan yararlanılmasını sağlıyor. Özellikle verilen hizmetin sürdürülebilir ve eğitimin üst seviyelerde de devam ettirilebilir olması sayesinde Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği ile görüşen öğrenci sayısı da artıyor.

Kosova Üniversitesi Temsilcisi Hangi Kurum?

Türkiye’de de temsilciliği bulunan kurumlardan bir tanesi olan Kosova Üniversitesi için özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek kayıt olmanız sağlanıyor. Üniversiteye kayıt olmak isteyen bireylerin kişisel bilgilerinin değerlendirilmesi, her zaman için gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi ve 71 farklı bölümden birinde yer alınması da mümkün oluyor. Hukuk, tıp fakültesi, diş hekimliği, jeoloji gibi pek çok farklı alan üzerinde öğrenim görme imkanı tanınan kurumlardan bir tanesi olması nedeniyle Kosova Üniversitesi ilgi görmeye devam ediyor. Öğrencilerin sayısının her geçen gün artması sağlanarak büyük bir kitleye verilen hizmette birbirinden farklı imkanlar tanınmaya devam ediliyor. Sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği ile olduğu gibi hızlıca bilgi almak mümkün oluyor.

İngilizce destekli olarak öğrenim görme imkanı tanınan okullar arasında yer alması, Avrupa’da okumak isten öğrencilerin çok fazla ilgi göstermesini sağlıyor. Özellikle Kosova’ya gitmek isteyen bireylerin Türkiye temsilciliği ile ülkemizde yapacağı görüşmeyle birlikte herhangi bir sorun yaşamaksızın kaydın yapılması mümkün oluyor. Gerekli olan belgelerin temin edilebilmesi, çıkarttırılabilmesi ve öğrencinin Kosova’ya okuma amacıyla pasaportla gönderilmesi sağlanıyor. Herhangi bir vize gerekmiyor olması sayesinde kırmızı, gri, bordo, yeşil pasaport fark etmeksizin herkes tarafından ülkeye giriş yapılabiliyor. Belirlenen oturum süreleri farklı olacağı için, özellikle danışmanlık firmasıyla iletişime geçmeli ve öğrenci olduğunuzla ilgili bir oturum süresi belirlenmesini sağlamanız gerekiyor.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!