Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Diş hekimliği fakültesi ve diğer sağlık bilimlerinde öğrencilerini bekleyen Priştine Universum Üniversitesi İngilizce ve İngilizce olarak hizmet vermeye devam etmektedir. İngilizce destekli olan bölümlerin haricinde İngilizce olarak da eğitim alabileceğiniz bölümler bulunmaktadır. İngilizce seviyesinin yeterli olmadığını düşünen öğrenciler için hazırlık sınıfında okuma imkanı da bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi diş hekimliği fakültesine kayıt yaptıracak olan kişiler için de hem İngilizce hem de İngilizce dil desteği söz konusudur. Hazırlık sınıfının okunmasından sonra lisans eğitimini yabancı dilde alabilecek bir bilgi seviyesine sahip olunacağı da eklenmesi gereken detaylardan bir diğeridir.

Kayıt Aşaması ile Alakalı Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kayıt aşamasında atılacak adımlar ile alakalı olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size gerekli olan bilgileri verecektir. Bu aşamada herhangi bir aksaklık yaşanmaması için danışmanlık şirketi gerekli önlemleri de almaktadır. Öğrencilerin ve ailelerin en çok merak ettikleri noktaların bir diğeri de taban puan hususudur. Türkiye’den gelen öğrencilerde bu tip bir şart aranmadığının da ayrıca altı çizilmelidir.

Sadece lisans eğitimi için değil aynı zamanda dikey geçiş için de başvuruda bulunma imkanınız vardır. Dikey geçiş ve lisans eğitim süreçleri aynı kalitede ve özende ilerlemektedir. Kayıt aşaması sonrasında dil konusunda yeterlilik sınavına tabi tutulacaksınız ve bunun akabinde yeterlik sınavından geçen kişiler direkt olarak bölüme geçerken diğer öğrenciler de hazırlık sınıfı okumak zorunda kalacaktır.

Okulun Başarı Seviyesi Nedir?

Kosova Üniversitesi diş hekimliği fakültesinde ve diğer fakültelerde geçerli olan başarı oranı dünyada %3lük barı dilimine girmektedir. Okulun başarı seviyesi ile alakalı inceleme yaparken mezun olan öğrencilerin iş bulma hızları ile alakalı da bilgi alınmalıdır. Okuldan mezun olan kişilerin hem yurtdışında hem de ülkemizde iş bulma ile alakalı bir sıkıntıları olmamaları üniversitenin son dönemlerde daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Okulda staj yapan öğrencilerden başlayarak lisans eğitimini alan kişilere kadar ek burs imkanlarının da sağlandığı bilinmektedir. Priştine Universitat Üniversitesi kapsamında başarılı olan öğrencilerin desteklendiği belirtilmelidir. Bu konuda öğrenciler ve aileler yalnız bırakılmamaktadır.

Okulun Olanakları Nelerdir?

Kosova Üniversitesi diş hekimliği eğitimi alan öğrencilerin staj aşamasından başlayarak teorik sürece kadar eğitimlerinin her bir noktasının okul tarafından detaylı bir biçimde planlandığı belirtilmelidir. Bu nedenle akademik bazda öğrencilerin oldukça donanımlı bir sistem ile karşı karşıya kalacaklarının da altı çizilmelidir.

Sadece akademik düzlemde değil aynı zamanda sosyal olanaklar konusunda da donanımlı bir üniversite olduğunun altı çizilmelidir. Yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin Kosova’ya alışması için oryantasyon programları düzenlenmekte ve eğitimin yanı sıra sosyal alanda da yetenekli olan bireylerin yetiştirilmesi için çaba harcanmaktadır. Okulun olanaklarından faydalanmak için sadece lisans öğrencisi olmak gerekmemektedir. Aynı zamanda dikey geçiş ile gelen öğrencilerin de yanı şekilde tam donanımlı bir sistemden faydalanacakları belirtilmelidir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!