Kosova Üniversitesi Wikipedia

Kosova Üniversitesi Wikipedia

Kosova Üniversitesi için incelemelere yer vermek isteyenlerin danışmanlıklardan yola çıkmalarında fayda var. Bunun yanı sıra başta Kosova Üniversitesi Wikipedia tarafından sunulan bilgilere de göz atılabilir. Nitekim kuruluşundan bölümlerine kadar tüm detaylardan buradan da aktarılmakta. Özellikle de Priştine Universum Üniversitesi’nin bilgilerinden yola çıkarak ne denli köklü bu kurum olduğunu anlayacaksınız. Aynı zamanda Avrupa standartlarında eğitim veren üniversitelerden de olduğunu öğreneceksiniz. Üstelik bu standartlara rağmen uygun fiyat aralıkları ile adından söz ettiriyor. Başta temel bilgilerine göz atacak olursak;

  • 1969 yılında kurulmasına rağmen resmi hale 1970 senesinde geldiğini öğreniyoruz.
  • 1999 yılında ki savaşa rağmen eğitimde ara vermeyen nadir üniversitelerden bir tanesidir.
  • Önceleri az sayıda fakültesi olan okulun bugün toplamda 14 fakülteye sahip olduğunu göreceksiniz.
  • İlgi gören pek çok bölümün fakültelerden yana sunulması söz konusudur.

Priştine Universum Üniversitesi içerisinde iktisat, matematik, tıp, tarım, spor akademisi, eğitim, işletme ve hukuk gibi temel fakültelerin sunulması esas alınmakta. Aynı zamanda fakültelerin içerisinde ilgili bölümlerin de yerini alması söz konusudur. Kosova Üniversitesi Wikipedia sayesinde de tüm bu bölümlerin analiz edilmesi mümkün olmakta. Örneğin kaç sene eğitimlere yer verildiğini, harç bedellerini ve dillerini öğrenmekte fayda var. Genel anlamda 3 – 4 sene olacak şekilde eğitim imkanlarına yer veriliyor. Farklı olarak tıp için 6 sene, diş hekimliği adına da 5 sene bilgileri aktarılmakta.

Priştine Universum Üniversitesi Şartları Nelerdir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından üniversitenin şartları için açıklamalara gidiliyor. Türkiye’den öğrencilerin de bu şartlara göre hareket etmeleri bir hayli kolay olmakta. Nitekim sınav şartına yer verilmeden Türkiye’den ya da yurt dışından öğrencilerin kabul edildiğini belirtmek gerek. Yani okulun herhangi bir taban puanı bulunmuyor. Öğrencilerin de bu sayede puan kasmadan kayıt işlemlerine geçmeleri sağlanıyor. Kosova Üniversitesi Wikipedia tarafından şartların açıklamalarına yer verilmez. Bu konuda danışmanlıklara başvurulması daha doğru olacaktır. Böylece kayıt aşamalarının tek elden yürütülmesi de sağlanır. Akabinde;

  • Minimum 1800 maksimum 2500 Eurodan har bedellerine yer veriliyor.
  • Lise diplomaları dışında ödemelerin yapılması önemlidir.
  • Öğrencilerin İngilizce destekli olan bölümlere de dikkat ederek ilerlemeleri gerekiyor.
  • Ülkemizden öğrenciler için hukuk, mimarlık ve inşaat bölümleri sunulmakta.

Bölümlere göre İngilizce olacak şekilde de eğitimlere gidiliyor. Özellikle de hazırlık senesinde İngilizce derslere ağırlık verilmekte. Bunun akabinde Arnavutça, Sırpça ve Boşnakça olarak da dil alternatiflerinin karşınıza çıkması söz konusudur. Üstelik bölüme ödenecek harç bedelleri dahi dil alternatiflerine göre farklılık gösterir. Bu anlamda öğrencilerin önce bölüm araştırmalarına giderek seçim yapmalarında fayda var. Arkasından da gerekli evrakları danışmanlıklara ibraz etmeleri bekleniyor. Böylece hatasız bir şekilde kayıt işlemlerine geçilecektir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!