Kosova Üniversitesi İstanbul Bürosu

Kosova Üniversitesi İstanbul Bürosu

Kosova üniversitesi İstanbul bürosu aracılığı ile Kosova’da öğrenci olmayla ilgili rahatlıkla bilgi edinebilmektesiniz. Yurt dışında kaliteli eğitim görmek isteyen fakat çok fazla bütçe ayırma durumu olmayan kişiler için artık bütçelerini zorlamayacak bunun yanı sıra Avrupa okulları denginde kaliteli eğitim alabilecekleri bir ülke var. Kosova son dönemlerin en fazla eğitim alanında tercih edilen ülkelerinden biri olmakta. Ekonomik olarak uygun şartlar sunuyor olmasının dışında eğitim kalitesinin üst seviyelerde olması öğrencilerin yüzünü güldürmekte.

Neden Kosova’da Okunmalı?

Kosova üniversitesi İstanbul bürosu kanalıyla da Kosova’da öğrenci olmanın nasıl bir duygu olduğunu öğrenebilmektesiniz. Şunu söylemeliyiz k ekonomik anamda ailenizi ve sizi zorlamayacak ülkelerin başında geliyor.

Kosova eğitim seviyesi üst düzeyde olan ülkelerden biri olarak ön planda. Birçok üniversite bulunmakta. İçlerinde en bilindik ve en fazla tercih edileni ise 1969 yılından bu yana eğitim hizmeti veren köklü üniversitelerden biri olan Priştine Universum Üniversitesi.

Uzun yıllardır eğitim hayatının içinde olan yola çıktığında 5 fakültesi olan şimdilerde 14 fakülte ve 700’den fazla öğretim görevlisi ile Avrupa denginde eğitimler sunan bir okul durumunda.

Üniversitenin ne önemli özelliklerinden biri sınavsız giriş yapılabilir olması. Avrupa’da birçok okul farklı ülkelerden gelecek olan öğrenciler için sınav ya da taban puan koşulu sunarken Kosova’da yer alan Priştine üniversitesi için bu koşullar söz konusu değildir.

Sınav stresi yaşamadan, taban puana tabi kalmadan dilediğiniz bölümü seçebilmektesiniz. Üniversite içinde hukuk fakültesinden, mimarlığa kadar öğrencilerin okumak isteyeceği birçok bölüm bulunmakta.

Üstelik 2 yıllık okul mezunları için direk geçiş imkânı da sunuluyor. Böylelikle eğitimlerini hem yurt dışında hem de 4 yıllık olarak tamamlama şansı bulabilmekteler. İnşaat, mimarlık alanlarında da geçerli olan bu uygulamada İngilizce eğitim de verilmekte.

İnşaat ve mimarlık dışında akalan diğer bölümlerin birçoğunda da İngilizce ve İngilizce olarak eğitim alma imkânı bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde Priştine üniversitesi Kosova’nın en gözde okullarından biri olmaktadır.

Okul hakkında daha detaylı bilgi almak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bürolarından bilgi alabilirsiniz. 1993 yılından bu yana yurt dışı eğitim konularında hizmet veren bir firma olarak Türkiye’den öğrenciler için yo gösterici olmaktadır.

Kosova’da Okumanın Maliyeti

Kosova üniversitesi İstanbul bürosu aracılığı ile maliyetler konusunda detaylı bilgi alabilmektesiniz. Genel olarak bölümlerle ilgili olarak yüksek maliyetler çıkmamaktadır.

Priştine üniversitesinde her bir bölüm için ödenmesi gereken miktarlar değişmektedir. Avrupa’da alınacak eğitimlerin bütçe olarak çok altında olduğunu söylemeliyiz.

kampüs hayatı dışında genel olarak Kosova’da yaşamın da çok pahalı olmadığı bilinmekte. Günlük harcamaların içinde de ailelerin bütçesini zorlamayacak maliyetler ortaya çıkmaktadır. Öğrenciler diledikleri gibi okul hayatlarını yaşarken aynı zamanda alanında uzman olan eğitim görevlilerinde birinci sınıf bir eğitim alam şansını yakalamaktadırlar.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!