Kosova’da Üniversite Okumak

Kosova’da Üniversite Okumak

Liseden sonra devam eden eğitim hayatı için ciddi kararlar almak gerekir. Hangi bölümde okunmak istendiği kadar hangi okulda okunmak istendiği de önemlidir. Geleceğin şekillenmesinde verilen önemli kararlar olup atılacak adımlarda aile desteği muhakkak alınmalıdır.

Dünya geleninde yaygınlaşan yurt dışında okuma heyecanı Türkiye’de ki gençleri de sardı. Birçok lise öğrenci okulu bitirdikten sonra kültürlerle tanışmak, kaynaşmak, farklı ülkeler genç yaşlarında görme fırsatı yakalamak adına yurt dışında okumayı tercih ediyorlar. Ailelerin ve eğitmenlerin de destekleri bu duruma karşı belirlenmesi gereken en önemli konu ise nerede okunacağıdır aileler bütçeyle ve okulun durumu, ülkenin sosyal yaşam koşulları gibi detaylarla ilgilenirken gençlerin önem verdikleri konuların başında eğitim kalitesi ve okulun sosyal yaşam kalitesi gelmektedir.

Hem ailelerin hem de gençlerin taleplerini yerine getirecek en uygun kulların en kaliteli eğitim verdikleri yer ise Kosova olmaktadır. Son yıllarda da Türkiye’den ok fazla talep alan bir ülke olduğunu söylemeliyiz. Üstelik Priştine Universum Üniversitesi birçok bölümünde eğitim hizmeti de vermektedir. Öğrenciler diledikleri gibi isterlerse İngilizce isterlerse kendi dillerinde yurt dışında eğitim almaya devam edebilecekler.

Kosova’da üniversite okumak konusunda çok fazla sorular gelmektedir. Bu konuyla ilgili hem detaylı bilgi almak hem de güvenilir şekilde okullara kayıt olmak adına 1993 yılından bu yana bu alanda hizmet veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı tercih edebilirsiniz. Yurt dışında eğitim konusunda deneyimleriyle sizlere yardımcı olabilecek danışmanları bulunmaktadır. Kosova hakkında bilmek istediklerinizi öğrenebilir, okulları tanıyabilir, fiyatlarla ilgili detaylı bilgi sahibi olabilir ve kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz.

Priştine Üniversitesi Hakkında

Kosova’da üniversite okumak denildiğinde ilk akla gelen üniversitelerden biri olmaktadır Priştine. Avrupa standartlarında verdiği eğitim kalitesi nedeniyle adından sıkça söz edilmektedir.

Kosova’nın en eski okullardan biridir. 1969 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Araya giren savaş döneminde bile okulun eğitim görevliler eğitime ara vermek yerine o dönemde derslerin akışında bir değişiklik yapılmamıştır. Bu tutumu ile ideal bir okul olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır.

5 fakülte ile eğitim dönemine start verilmiştir 1969 yılında. 2018 yılına gelindiğinde ise kampüs içinde 14 ayrı fakültesi ve pek çok bölümü bulunmaktadır. Alanında uzman 700’den fazla eğitim görevlisi öğrenciler ile buluşmaktadır.

eğitimin mümkün olduğu nadir üniversitelerden biridir. Dil öğrenmeyle ilgili sorun yaşayan öğrenciler için bulunmaz bir fırsat sunulmaktadır. Mimarlık, hukuk, inşaat mühendisliği gibi sıklıkla tercih edilen bölümlerde bile eğitim alma şansı bulunmaktadır.

Eğitim fiyatları ise bölüme göre değişmektedir. Ortalama olarak 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişen bir eğitim bütçesi ayrılması gerekmektedir.

Öğrencilerin kalma sorunlar için okul içerisinde yurtlar yer almaktadır uygun fiyatlı olan öğrenci yurtları yurt dışından gelen misafir öğrencilerin de kalmasına uygun şartla sunmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!