kosova amerikan üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi Eğitimi

Kosova Amerikan Üniversitesi veya KU, Arnavutça, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca dillerinde lisans ve yüksek lisans programları sunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite Priştine şehrindedir ve Kosova’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Kosova Üniversitesi, kurulduğu 2009 yılından bu yana hızla büyümüştür ve şu anda 10.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine sahiptir.
Üniversite, 2009 yılında Kosova Cumhuriyeti tarafından kalite odaklı modern bir üniversite olarak kurulmuştur. Üniversite, ülkenin eğitim sistemine en son eklenenlerden biridir; selefleri, Sırbistan cumhuriyeti olarak yakın tarihinde Kosova içindeki çatışmalar nedeniyle kapanmak zorunda kaldı. Bu hızlı büyüme, çatışma sonrası Kosova’nın kendisini eğitim ve iş geliştirme için uluslararası bir merkez olarak kurmaya hevesli olduğunu gösteriyor.

Kosovadaki üniversite, dünyanın her yerinden öğrencilere hitap etmesine olanak tanıyan uluslararasılaşmaya güçlü bir vurgu yapıyor. Üniversitenin üç fakültesi vardır: Arnavutça, İngilizce ve Yabancı Diller. Her fakülte ayrıca yedi bölüme ayrılmıştır: Ziraat Bilimi, İşletme, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi ve Finans, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler ve Hukuk. Kosova Üniversitesi’nde ayrıca turizm ve spor işletmeciliği gibi belirli alanlarla ilgilenen öğrencilere farklı kurslar veren 13 enstitü bulunmaktadır. Tüm bunlar, uluslararası öğrenciler için çok çeşitli kurslar ve fırsatlar sunar.

Kosova Amerikan Üniversitesi Bölümleri

Bölümler
Sanat Bilimleri
Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri

KU, dersleri öğrencilerine daha erişilebilir hale getirmek için teknolojiden de yararlanır. Tüm lisans ve yüksek lisans kursları, bir web platformu üzerinden sınavlara girme seçeneği ile çevrimiçi olarak mevcuttur. Ayrıca öğrencilerin her zaman internet bağlantılı bilgisayarlara erişebilecekleri Priştine çevresinde 100’den fazla öğrenim merkezi bulunmaktadır. Bu, KÜ’deki her öğrencinin fiziksel kısıtlamalar olmaksızın eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.
Kampüs konumu, kolaylıktan ödün vermeden bir kentsel deneyim isteyen öğrenciler için idealdir. KU, öğrencilere Gjergj Fishta Meydanı ve Ulusal Sanat Galerisi gibi birçok popüler yerel cazibe merkezine anında erişim sağlayan İskender Bey Meydanı’nın tam karşısında yer almaktadır. Ayrıca, üniversite arazisine yürüme mesafesinde çeşitli kafeler, restoranlar ve perakende satış yerleri bulunmaktadır. Öğrenciler, derslere katıldıkları şehirle doğrudan ilişki kurarak kendilerini kolayca yerel kültürün bir parçası haline getirebilirler.
Kosova Amerikan Üniversitesi veya KÜ, kurulduğu 2009 yılından bu yana Kosova’nın önde gelen üniversitelerinden biri olarak hızla öne çıkmıştır. kurumun uluslararası odağı, yeni bir üniversite statüsüne bakılmaksızın dünyanın dört bir yanından yeni öğrencileri çekmeye devam etmesini sağlar. Kampüs konumu, eğitimlerini sürdürürken Priştine’deki yaşamı ilk elden deneyimlemek isteyen hem şehirli hem de uluslararası öğrenciler için mükemmeldir.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kosova Amerikan Üniversitesi'nde, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda modern eğitim sistemi uygulanmaktadır. Avrupa standartlarında eğitim verilir. Üniversiteler Bologna kriterlerine uygun olarak mezunlarına tüm AB ülkelerinde geçerli mavi diploma vermektedir.

Birçok ülkeden daha uygun öğrenim ücretleri ile dikkat çeken üniversite, yıllık ortalama 1.000 € ile öğrencilere hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunuyor.


Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!