kosova işletme ve teknoloji üniversitesi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi Eğtimi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi (UBT), Karaçi’nin farklı yerlerinde dört ana kampüsü olan bir devlet üniversitesidir. Farklı çalışma alanlarında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunar. Öğrenciler ders almak veya derecelerini tamamlamak için kampüsler arasında geçiş yapabilirler. Her kampüsün, öğrencilerin başarılı olmasına yardımcı olmak için kendi öğretmenleri ve personeli vardır. Üniversite, yerel insanlara öğreterek ve başarılı olmalarına yardım ederek topluma hizmet etmeye kendini adamıştır.

UBT’nin kardeş üniversitelerinden daha fazla öğrencisi vardır. NAIST için 40.000 ve NED Üniversitesi için 35.000 ile karşılaştırıldığında yaklaşık 50.000 öğrencisi vardır. Bunun nedeni, yerel topluluğa ulaşmaya adanmış olmasıdır. Üniversite, akademik yılda iki yarıyıl olan bir yarıyıl sistemi üzerinde çalışır. Her sömestr, her Şubat ve Ağustos’ta başlayan yeni bir sömestr olmak üzere üç trimestere sahiptir. Bu, üniversitenin yıl boyunca çalışmasını sağlar ve öğrencilerin kaydolmasını kolaylaştırır. Ayrıca, eğitmenlerin derslere hazırlanmak için bolca zamanları olabileceği anlamına gelir.
Öğrencilerin UBT’den mezun olduktan sonra iş bulmaları kolaydır. Stajlar, öğrencilerin seçtikleri çalışma alanında deneyim kazanmaları için harika bir yoldur. Ayrıca, çoğu profesör, kolejden sonra öğrencilere kariyer fırsatları sağlamak için onlarla çalışmaya isteklidir. Öğrencilerin ziyaret etmeleri ve iş başvurusunda bulunmaları için kampüste ofisleri olan 200’den fazla şirket var. Buna devlet kurumları, şirketler ve daha fazlası dahildir. Öğrenciler mezuniyet sonrası takip ettikleri pozisyona bağlı olarak Karaçi’den İslamabad’a kadar herhangi bir yerde iş bulabilirler.

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi Fakülteleri Bölümleri

İşletme Fakültesi Bölümleri Mühendislik Fakültesi Bölümleri
Muhasebe Endüstri Mühendisliği
Finans Elektrik Mühendisliği
İnsan Kaynakları Mimarlık
Pazarlama İnşaat Mühendisliği
Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılım Mühendisliği
Sigorta ve Risk Yönetimi Makina Mühendisliği
Perakende Yönetimi

UBT’nin kardeş üniversitelerinden daha fazla derecesi vardır: NAIST’in sadece 10 lisans derecesi ve NED Üniversitesi’nin sadece beş yüksek lisans derecesi vardır. UBT lisans eğitimine odaklanırken, kardeş üniversiteleri öncelikle Yüksek Lisans ve Doktora programlarına odaklanmaktadır. Bu, yeni sınıflara ihtiyaç duyulduğundan gelecekte UBT’nin genişlemesi için çok yer olduğu anlamına gelir. Şu anda yerel insanları ilgili alanlarda eğitmek için özel olarak hazırlanmış yeni kurslar oluşturmaya çalışıyor. Bu, UBT’nin daha fazla derece sunmasını ve daha büyük topluluğa daha iyi hizmet etmesini sağlayacaktır.
UBT, öğrencilerine birçok fırsat sunan mükemmel bir üniversitedir. Öğrenciler, UBT’den mezun olduktan sonra staj yoluyla deneyim kazanabilir veya çeşitli çalışma alanlarında dereceler alabilirler. UBT kampüslerinin her birinde öğrencilerin derslere ve Üniversite etkinliklerine katılması için çok sayıda tesis bulunmaktadır. Öğrenmekle ilgileniyorsanız kesinlikle UBT’ye göz atın!

Sıkça Sorulan Sorulan

 

İşletme ve Teknoloji Üniversitesinde gelecek hayatınızın standartlarını yükseltebilirsiniz. Ekonomik gerekçelerin fazla olmaması size her açıdan yardımcı olacaktır. Yurtdışında eğitim görmek isteyen her öğrenciye destek olmak ve en iyi eğitimi almalarını sağlamak bizim görevlerimizdendir.

Kosova Üniversitesinin imkanları denilince aklımıza gelen en önemli şeylerden biri de hiç şüphesiz ulaşımdır. Özellikle şehir merkezlerinde kurulan üniversiteler için öğrencilerin üniversiteye gitmesi çok kolaydır. Bu yüzden öğrenciler tarafından çokça tercih edilen üniversitelerdir.


Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!