Kosova’da Türkçe Üniversite

Kosova’da İngilizce Üniversite

Hem yurt dışında okumak hem de İngilizceeğitim almak hayal değil artık. Avrupa standartlarında kaliteli eğitim almanın yeni adresi Kosova’da İngilizce üniversite birimleridir. Uygun fiyata eğitim almanın son dönemlerdeki vazgeçilmez adreslerinden biri olmaya başladı Kosova.

Kosova’da Eğitim Olanakları

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile ülkeyi daha yakından tanıma şansı bulabilirisiniz. Kosova özellikle Türkiye’den öğrencilerin son yıllarda okumak için en fazla tercih ettiği ülkelerden biri olma özelliğine sahip. Nedenine gelindiğinde ise eğitim şartlarının Avrupa’dan geride kalmaması.

Birçok üniversite olduğunu söylemeliyiz. Eğitim alanında ön plana çıkan isim ise başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi olmaktadır. Diğer üniversitelerden farklı ise Avrupa standartlarına daha yakın bir eğitim veriyor olması.

14 fakülte ve 700’den fazla öğretim görevlisiyle her yıl eğitimlerine kesintisiz devam etmekte. 1969 yılında kurul ve eğitim vermeye başlayan bir okuldur. Savaş döneminde dahi eğitime ara vermemiş o dönemde öğrencilerine bilgi aktarmaya devam etmiş hocalara ev sahipliği yapmaktadır.

kampüs içinde öğrencilerin rahatlıkla konaklama ihtiyaçlarını yerine getirecekleri yurtlar bulunmaktadır. Son derece ekonomik olan yurtlar yurt dışından gelen öğrencileri de ağırlamaktadır.

Araştırma yapılması için gerekli tüm alanların yer almasının aynı sıra bilimsel projelere de önem verilen bir üniversitedir. Dört yıllık bölümler tercih edebileceği gibi 2 yıllık yüksekokul ya da meslek okulu mezunu olan kişiler de eğitimlerini tamamlamak adına dikey geçiş yapma hakkına sahip olabilirler. Dikey geçiş ve üniversiteye direk olarak başlama şartları olarak bir sınav ya da taban puan kısıtlaması söz konusu değildir. Bu tarz bir sınırlamanın olmaması da her yıl daha fazla öğrenci tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kosova’da okumanın avantajlarından biri de ülkenin genel anlamda ekonomik olmasıdır. Eğitimin uygun fiyatlara çıkıyor olmasının yanı sıra ülkede yaşamak da son derece kolaydır. Barınmadan yemeye kadar her türlü ihtiyaçlar uygun koşularda sağlanmaktadır. Üstelik Türkiye’den çok fazla giden öğrencinin olması nedeniyle de birçok bölgede İngilizce konuşulmaktadır.

Kosova’da İngilizce üniversite tercih etmek isteyenler için de adres Priştine üniversitesine çıkmakta. Birçok bölümde İngilizce olarak eğitim alma imkânı sağlanmaktadır. Özellikle sıklıkla tercih edilen hukuk, mimarlık ve inşaat gibi bölümlerde İngilizce eğitim olduğunu vurgulamalıyız.

Hangi Bölümlerde Okunabilir?

Kosova’da İngilizceüniversite eğitim alınabilecek okulların başında gelen Priştine üniversitesinde toplamda 14 adet fakülte bulunmaktadır. İlk eğitim yıllarında yola çıktığında 5 fakültesi bulunan okul zaman için tüm bölümlerin açılmasını sağlamıştır.

Sağlık anlamında tıp fakültesi, hemşirelik bölümü, Eczacılık, Fizyoterapist gibi bölümleri bulabilmektesiniz.

Hukuk fakültesinin yanı sıra Mühendislik ve Mimarlık bölümleri, Tarih, Siyaset bilimi, Psikoloji, Matematik ve Doğa Bilimleri fakültesinde Fizik, Kimya, Biyoloji bölümleri, Finans ve Bankacılık, Muhasebe bölümleri, Güzel Sanatlar bölümü, Spor bilimleri fakültesinde Fizik Beden eğitimi, Spor gibi birçok bölüme ev sahipliği yapılmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!