Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Yurtdışı eğitimde hem uygun fiyatlı hem de akademik bakımdan yüksek başarılı bir eğitim almak isteyen kişilerin ilk göz attıkları seçeneklerin başında Kosova gelmektedir. Kosova’da bulunan üniversitede İngilizce olarak eğitim verilmektedir. Bu nedenle dil konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Öğrencilerin donanımlı bir lisans hayatı tamamlamaları için gerekli olan bütün detaylar Priştine Universum Üniversitesi tarafından planlanmaktadır.

Kosova Üniversitesi mimarlık fakültesi okul kapsamında en çok ilgi gören bölümlerdendir. Akademik kadro konusunda inceleme yapıldığı zaman mimarlık bölümünde yer alan hocaların akademik doygunluğunun oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Priştine Universum Üniversitesi kapsamında yer alan bütün bölümlerde akademik eğitim aynı donanım ile gerçekleştirilmektedir.

Kayıt Kuralları Nelerdir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile kayıt aşamasında nasıl bir yol haritasına sahip olmanız gerektiği ile alakalı fikir sahibi olabilirsiniz. Kayıt aşamasında taban puan sınırlamasının olmaması öğrencileri büyük bir stresten kurtarmaktadır. Türkiye’den gelen öğrencilerde herhangi bir taban puan söz konusu olmadığı için dilediğiniz fakülteye eğitim için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi mimarlık fakültesinde de aynı şekilde bir taban puana uyum sağlama durumu söz konusu değildir. Kayıt aşaması ile alakalı olarak akla takılan unsurlar olursa danışmanlık firması bu konuda size yardımcı olacaktır. Ailelerin ödemesi gereken tutar da bu aşamada en merak edilen konu başlıklarından bir tanesidir.

Ödenmesi gereken tutar bölümden bölüme değişmek kaidesi ile 1800 Euro ile 2500 Euro arasında farklılık göstermektedir. Bu ödeme işlemlerinin tamamlanmasından sonra kayıt için gerekli evraklar da bir araya getirilerek öğrencilerin üniversiteye kaydı sorunsuz bir biçimde tamamlanacaktır. Ücret ödeme ve kayıt aşaması ile alakalı olarak aklına takılan noktalar olan kişilerin yurtdışı danışmanlık firmasından yardım alması yeterli olacaktır.

Okulun Vizyonu Nedir?

Okulun vizyonu akademik manada eksiksiz bir bilgi birikimine sahip olan öğrenciler yetiştirmektir. Aynı zamanda bu eğitime ek olarak sosyal faaliyetlerin de kusursuz bir biçimde devam ettirilmesi olmazsa olmaz detaylardandır. Okulda yapılan kulüp etkinlikleri sosyal manada çocukların gelişmesini saplayabilmek adına düzenlenmektedir. Dil konusunda da çok hassas bir eğitim verilmektedir. Dil desteği olan ve isteyen kişilerin İngilizce olarak da eğitim alabileceği bu okulda öğrenciler yurtdışında çalışabilme kapasitesine sahip olarak mezun edilmektedir.

Kosova Üniversitesi mimarlık fakültesine dahil olan öğrenciler de bu konuda kusursuz bir şekilde eğitim alacak ve aynı vizyon ile yetiştirilecektir. Sadece eczacılık fakültesinde değil üniversitenin genelinde aynı durum söz konusudur. Okulun bulunduğu Kosova Türk kültüründen çok da farklı bir alan olmadığı için ülkemizden buraya gelen öğrencilerin rahatlıkla adapte olmaları sağlanmaktadır. Kalacak yerden başlayarak öğrencilerin yemek ihtiyaçlarına kadar her bir detayın üniversite tarafından ayarlandığının da ayrıca altı çizilmelidir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin donanımlı bir şekilde mezun olabileceği bir ortam hazırlanması amaçlanmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!