Kosova Üniversiteleri Ücretleri

Kosova Üniversiteleri Ücretleri

Kariyerinize adım atmadan önce eğitim hayatının en önemli evrelerinden biri olan üniversite hayatını Avrupa içerisinde yaşamak istiyorsanız size bu imkanı sunacak olan Kosova’yı tercih edebilirsiniz. Kosova Üniversiteleri ücretleri de makul olduğu için kaliteli eğitimin adresi olan Priştine Universum Üniversitesi tercih sıranızın ilk satırında olabilir. Yurtdışından pek çok öğrencinin tercihi olan üniversite kolaykayıt koşulları ve kaliteli akademik içeriğiyle dikkat çekmektedir. Araştırma merkezine, teknolojik dersliklere ve laboratuara sahip olan üniversitede sosyal olanaklar da geniş olduğu için çeşitli kulüp ve derneklere katılabilecek, kendinizi her anlamda geliştirme fırsatını elde edeceksiniz. Siz de üniversitenin size sunduğu koşulları en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız kesinlikle Avrupa’ya açılmalısınız.

Çok sayıda fakülte ve bölüm barındıran üniversitede çok fazla Türk öğrenci olduğunu göreceksiniz. Türk öğrenci olmasının başlıca sebeplerinden biri de ülkenin yakınlığıdır. Kosova Türkiye arası sadece 1 saatlik uçuş mesafesindedir ve vize olmadığı için de sadece pasaport ve kimliğinizle kolaylıkla ülkeye giriş çıkış yapabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizi kullanarak da üniversiteye nasıl daha hızlı girebileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başvuru belgeleri ve sosyal olanaklar, barınma ve benzeri sorunlarınızın hepsini danışmanlık yetkililerimizin çözmesini sağlayabilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi Bölümleri Nasıl Fiyatlandırılmıştır?

Kosova Üniversiteleri ücretleri bölümlere göre değişkenlik gösterse de üniversinin belki de en büyük artısı bölümlere aynı özenin gösterilmesi olmuştur. Çünkü bölümler arasında değişen uçuk bir fiyat farkı yoktur. Senelik olarak ödeyeceğiniz ücret en az 1800 Euro olurken en fazla da 2500 Euro olacaktır. Bu nedenle kaliteli eğitim almak isteyenlerin Kosova’daki ilk tercihi olduğunu söyleyebileceğimiz üniversite sizlere olanaklarıyla yararlı olacaktır. Tercih edebileceğiniz bazı bölümler İngilizce destekli hizmet verecektir. Avukat olmak isteyenlerin tercihi Hukuk Fakültesi, eğitim dili İngilizce olduğu için kayıt olmak isteyenlerin çok sayıda olduğu bir bölümdür.

Hukuk dışında İngilizce eğitim veren bölümler arasında Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği de olmaktadır. Üniversitenin diğer bölümlerine bakacağımız zaman karşımıza Ziraat ve Veterinerlik, Makine mühendisliği, Tıp, Bilgisayar Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Turizm ve Otelcilik, Bankacılık ve Finans, Psikoloji, Felsefe gibi bölümler çıkmaktadır. Her bir bölüm için alanında en iyi olan akademisyenlerin biraraya geldiğini söyleyebiliriz. Üstelik her bölüm için açılan öğrenci kulüplerine üye olabilir ve kendinizi sosyal anlamda da geliştirebilirsiniz.

Kosova Üniversiteleri ücretleri düşük olduğu için başvuru için zaman kaybetmeden danışmanlık merkezimize gelmeniz gerekir. Eğitim fırsatlarından yararlanmak için başvurular genelde Haziran ayında olsa da senenin her zamanı Priştina Universum için başvuru yapabilirsiniz. Sadece lise diplomanız ya da ön lisans diplomanızla başvuru yapabileceksiniz. Denklik olduğu için hiçbir taban puan aranmadan belgelerinizi toplayarak başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek ve eğitim fırsatı sayesinde kariyer basamaklarını emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!