Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Yurtdışında eğitim görmek isteyen kişiler için en özel alternatiflerden biri olan Priştine Universum Üniversitesi öğrenci kabul etmeye devam etmektedir. Ülkemizde yer alan sınav sisteminin gençleri oldukça olumsuz bir yönde etkilediği bilinmektedir. Lisans programlarına dahil olmak için gençlerin sürekli olarak sınava girmeleri ve yeterli puanı almaları istenmektedir. Bu sıkıntılar ile yüz yüze kalmak istemeyen kişilerin göz atabileceği yurtdışı programları vardır.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği fakültesi de sıklıkla tercih edilen ve mezun olduktan sonra iş sıkıntısı çekilmeyecek bölümlerdendir. Hem iş garantili olması hem de Priştine Üniversitesi bünyesinde bulunması bölümün cazipliğini artıran faktörlerden bir tanesidir. Dil konusunda da herhangi bir endişe duyulmamalıdır. İngilizce dil destekli programlar da bulunmaktadır. Bu programlardan kendi dilinizde eğitim alabilirsiniz.

Kaç Puan Almak Gerekmektedir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu konuda yol gösterici bir misyon üstlenmiştir. Özellikle gençlerin aklında yer alan soru işaretlerini gidermek için uzman eğitimciler ile soruları yanıtlandırmaya devam etmektedir.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği fakültesine girebilmek için kaç puan almak gerekmektedir şeklinde sorular sıklıkla gelmektedir. Priştine Universum Üniversitesine dahil olabilmek için Türkiye’den talepte bulunan öğrencilerin herhangi bir puan aralığına uymaları gerekmemektedir. Türkiye’den gelen öğrencilerin istedikleri programa yerleştirilmeleri kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Üniversitenin Özellikleri Nelerdir?

İngilizce destekli olarak eğitim alınan bölümlerin yanı sıra İngilizce olarak eğitim alabilir ve bu şekilde geleceğiniz için verimli adım atabilirsiniz. İngilizce eğitim veren bölümler için öğrencilere bir hazırlık sınıfı eğitimi de verilmektedir. Bu şekilde dil bakımından zayıf olan kişilerin açıklarını kapatmaları için gerekli olan destek sağlanmaktadır.

Eğitim konusunda inceleme yapıldığı zaman görev alan akademisyenlerin ne denli nitelikli bir yapıda olduğu da net olarak görülmektedir. Her alanda kendi konusunda uzman olan akademisyenler ile beraber bir çalışma yapısı ortaya koyulmuştur. Bu şekilde bölüm öğrencilerinin maksimum verim alabilmeleri mümkün kılınmaktadır.

Sosyal ortam bakımından da nitelikli bir yapı söz konusudur. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin üniversiteye alışma evresinin kolay bir biçimde tamamlanabilmesi için oryantasyon programları da uygulanmaktadır. Üniversitede yer alan kulüpler ile hem ülkeye hem de kendi alanlarına laışma imkanları artırılmaktadır. Sadece akademik manada değil aynı zamanda sosyal alanda da gelişmiş olarak evlerine dönmeleri hedeflenmektedir.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği fakültesi diploması ülkemizde de geçerlidir. Bu konuda Priştine Universum Üniversitesi’nin gerekli ayarlamaları yaptığı da eklenmelidir. Sınav sistemi konusunda endişesi olan ya da dikey geçiş imkanlarını yurtdışında değerlendirmek isteyen kişilerin ilk olarak göz atmaları gereken noktaların başında Kosova Üniversiteleri gelmektedir. Mezunlar ile iletişim kurulduğu zaman her biri alanında oldukça ileriye gitmiş yetişkinler olarak karşınıza çıkacaktır. Eurostar danışmanlık hizmetleri ile beraber aklınızda yer alan soru işaretlerine kısa sürede cevap bulabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!