Kosova Üniversitesinde Denklik

Kosova Üniversitesinde Denklik

Kosova’da eğitim görmek isteyen bireylerin başarılı sonuçlar alabilmesi ve diplomalarının her yerde geçerli olması için özel olarak hizmet verilmeye devam ediliyor. Uzman kadro oluşturulmuş olması sayesinde Kosova Üniversitesinde Denklik şartlarına uygun olan Türkiye’den de öğrencilerin gelmesi sağlanıyor. 40 binin üzerinde öğrencinin bulunduğu Priştine Üniversitesi bünyesinde özel olarak tesislere daire detaylı olarak açıklamalar yapılıyor. Türkiye, İngiltere, Almanya da dahil olmak üzere çok sayıda ülkede çok sayıda bölüm için denk eğitim verilmeye devam ediliyor.

İngilizce, Arnavutça, Sırpça, İngilizce dillerinde 71 farklı bölüm için öğrenim görebilir ve eğitim şartlarına uygun şekilde derslere katılabilirsiniz. Kosova’da sadece birinci sınıftan başlayacak şekilde eğitim almanız gerekmediği gibi, dikey geçişle Türkiye’den veya farklı bir ülkeden geçiş yapabilir ve Kosova’da eğitim görebilirsiniz. Üstelik iki yıllık okulun üzerine tekrar ikinci yıldan başlayarak bir öğrenim görülme zorunluluğunun bulunmaması, bir yılınızın kayıp olarak görülmemesini sağlıyor. İngilizce destekli eğitim verilen ülkede Türkiye’den her yıl binlerce öğrencinin öğrenim görmesi sağlanıyor. Sadece iki yıllık bölümler için değil, dört ve altı yıllık bölümler için de eğitim alma imkanına sahip oluyorsunuz. Uzman kadroya sahip Priştine Üniversitesi güvencesiyle Türkiye’de geçerli diploma alabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Bölümleri Denklik Durumları

Kosova Üniversitesi bünyesinde eğitim görmek isteyen bireylerin alacakları eğitimde herhangi bir mağduriyet oluşmaması ve özellikle bölüm şartlarına uygun diploma alınması sağlanıyor. Sadece bölümün genel özelliklerine göre değil, aynı zamanda diğer ülkelerdeki kabul edilme durumlarına bağlı olarak da seçim yapılması gerekiyor. Kosova Üniversitesinde Denklik ile ilgili özel olarak belirlenmiş genel kuralları ve şartları gereğince başta Türkiye olmak üzere, diğer ülkelerde de geçerli olması isteniyor. Bunun için de üniversite bünyesinde bulunan 15 fakültenin ve 71 farklı bölümün değerlendirmeye uygun olması için çalışmalar sürdürülüyor.

Öğrencilerin bölümlerle ilgili genel bilgileri edinmesi ve denklik genel özelliklerine uygun olup olmadığını öğrenmesi mümkün oluyor. Kosova Üniversitesi, Türkiye’de sürekli olarak denk bir yapıya sahiptir. Bu sayede her zaman için hem diploma geçerliliği hem de iş bulmadaki kolaylığı sayesinde oldukça büyük bir önemi bulunuyor. Öğrencilerin üniversitelerle ilgili denklik değerlerini Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesiyle öğrenmesi sağlanıyor.

YÖK tarafından yapılan açıklamaların takip edilmesi, hangi üniversitelerin ve hangi bölümlerinin denklik kurallarına uygun olduğunun öğrenilmesi sağlanıyor. Bu alanda detaylı olarak verilen bilgiler sayesinde öğrenciler de hem genel olarak eğitimlerinin sonucunda nasıl bir durumla karşılaşacakları hakkında bilgi edinebiliyorlar. Diplomalarının geçerli olmama problemi yaşatan üniversiteler gibi olmaması nedeniyle Kosova Üniversitesi, Türkiye’de de öğrencilerin diplomalarının geçerli olmasına imkan tanıyor. Kosova Üniversitesinde Denklik genel şartlarına, bölümleriyle ilgili detaylı bilgilerine kurum bünyesinde ulaşabilirsiniz. Danışmanlarla da görüşebilir ve her zaman için hem okul hem de bölümlere dair yeni düzenlemeleri öğrenebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!