Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi İngilizce Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi Kosova’da en bilindik üniversitelerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Okulun en önemli özelliklerinden biri de Türkiye’deki öğrencileri yakından ilgilendiren eğitim dilidir. Priştine Universum üniversitesi eğitim imkânının bulunduğu nadir üniversitelerden biridir. Bu sayede Türkiye’den giden öğrenciler zorluk çekmeden kendi dillerinde eğitimlerini alarak yurt dışında okumanın keyfine varabilmekteler.

Priştine Üniversitesi Özellikleri

Priştine Universum üniversitesi eğitim veren bir okul olma özelliğine sahip. Bu özelliği sayesinde Türkiye’den her yıl çok fazla başvuru almaktadır. Okulun tek özelliği dil destekli eğitim veriyor olması değil tabi ki.

5 fakülte ile çıktığı yola şimdilerde 14 fakülte ile devam ediyor. Öğrencilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına okumak istedikleri bölümleri rahatlıkla bulabilecekleri bir üniversite. Mühendisliklerden hukuk fakültesine, sosyal bilimlerden güzel sanatlar fakültesine kadar geniş bir eğitim yelpazesi olduğunu söylemek mümkün.

Eğitim kalitesine gelindiğinde ise yurt dışından öğrenci kabulü yapan okullardan biridir. En fazla öğrenci girişi yapılan okul olma özelliğine sahiptir. Avrupa standartlarında bir eğitim verilmektedir. 700’den fazla öğretim görevlisi bulunmaktadır. Eğitim görevlilerin her biri kendi alanında uzman olmuş kişilerdir.

Üniversite içinde öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını ekonomik koşullarda sağlayabilecekleri son derece temiz ve güvenilir yurtlar bulunmaktadır. Sıklıkla yurt dışından gelen kişiler tarafından tercih edilmektedir ekonomik olasından kaynaklı.

Bölümlerin fiyatları ise 1800 ile 2500 Euro arsında değişmektedir. Birçok Avrupa okuluna nazaran daha uygun koşullarda eğitim alması sağlanmaktadır. Üstelik aynı kalitede.

Okula giriş için bir sınava girilmesine gerek yoktur. Bir taban puan belirlemesi de yapılmamaktadır. Yapılması gereken başvuru şartlarını yerine getirmek ve istenilen belgeleri tamamlamaktır. Gerisi okulu başarılı bir şekilde bitirmeye kalmakta.

2 yıllık okul mezunları dikey geçişle sınava girmeden öğretim hayatlarını Priştine üniversitesinde devam edebilmektedirler. Özellikle inşaat ve mimarlık bölümlerinde 2 yıllık mezunların sıklıkla tercih ettikleri okulların başında gelir.

Kosova’da Öğrenci Olmak

Yut dışında okuma hayali kuran birçok genç bulunmakta. Hayallerin gerçeğe dönüşmesi ise bütçeden geçmekte. Ekonomik olarak yurt dışında okumanın pahalı olduğunu düşünenler için Kosova’da eğitim olanaklarını değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile Kosova hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara ulaşabilmektesiniz. Ülkenin ekonomik durumu, eğitim seviyesi, okulları, maliyeler, sosyal yaşam gibi çocuğunuzun geleceğini etkileyen tüm şartları ve faktörleri öğrenebilirsiniz.

Kosova’da öğrenci olmak son derece ekonomiktir. Ülke üniversite bakımından zengindir. Birden fazla okula sahiptir en bilindik olanı başkentte yer alan Priştine Universum üniversitesi eğitim veren bir okuldur. Bu özelliği sayesinde de Türkiye’den çok fazla öğrenci kabulü yapılmaktadır. Türkiye’den giden öğrencilerin sayısının fazla olması gidecek olan kişilerin yabancılık çekmemesini de sağlamaktadır.

Ülke sosyal yaşam bakımından da uygun koşullar sunmaktadır. Yemeden içmeye, gezmeden barınmaya kadar her türlü ihtiyaçlar ekonomik olarak karşılanabilir şekildedir. Tam bir öğrenci şehri olduğunu söyleyebiliriz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!