Kosova Üniversitesi Ekşi

Kosova Üniversitesi Ekşi

Diplomanın her yerde geçerli olması ve Kosova Üniversitesi başta olmak üzere pek çok kurumda eğitimin sürdürülebilir hale gelmesi için özel politikalar belirlenmiştir. Sadece yerli öğrenciler yerine, yurt dışından gelecek öğrencilerin de her türlü imkandan yararlanması sağlanıyor. Bu alanda Kosova Üniversitesi Ekşi Sözlük bünyesinde övgüye tabii tutulmuştur. Öğrencilerin yakın olan evleri rahatlıkla bulabiliyor ve tutabiliyor olmaları, öğrenciye karşı tutumun kötü olmaması ve halkın öğrenciyi sevmesi de dikkat çekiyor. Herkesin içten ve cana yakın yapısı sayesinde Balkanlarda bir Türkiye’nin kültürüne sahip bir ülkede eğitim almış oluyorsunuz. Avrupa’da bulunuyor fakat aslına bakıldığında Anadolu’da bulunan bir şehirde olduğu gibi çok rahat bir şekilde yaşayabiliyorsunuz.

Fiyatları, öğrencilerin masrafları, sosyal aktivitelerin ücretleri, gıda ve beslenme ücretleri, ev kiraları ile seyahat ücretleri açısından yapılan incelemeler her zaman için olumudur. Özellikle kiranın ve seyahat masraflarının öğrenciler için oldukça düşük tutulması, okula yakın veya diğer herhangi bir bölgede her zaman için şehir içi ulaşımı hızlıca gerçekleştirmeniz sağlanıyor. Kosova Priştine Üniversitesi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek tüm durumlar için bilgi edinebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Nasıl?

Eğitim görmek isteyenler tarafından her zaman için büyük bir öneme sahip olan Priştine Üniversitesi, son on yıl içerisinde çok büyük bir aşama kaydetmiştir. Ülkenin bağımsızlığını kazanması ve 2008 yılından bu yana tanınmaya başlanmasıyla birlikte, başta eğitim olmak üzere pek çok alanda önemli adım atmıştır. Hem Türkiye’den hem de diğer ülkelerden sırf eğitim görmek için Kosova’ya gelen binlerce insan bulunuyor. Eğitimdeki gelişmenin net olarak anlaşılabiliyor olması, Kosova Üniversitesi Ekşi Sözlük bünyesinde de tanınan bir hale gelmesine imkan tanımıştır.

Türkiye’den Kosova’ya giden öğrencilerin mutlu, çok yüksek masraflar yapmadan ve diplomalarıyla birlikte dönmüş olmaları da oldukça büyük bir artıdır. Kıyaslama yapıldığında dahi özellikle diğer üniversitelerin genel durumu ve Kosova Priştine Üniversitesi hakkında olumlu yorumların yapıldığı görülüyor. Otobüs, tren, uçak seyahatleriyle ulaşıma uygun olması ve her zaman için kayıt olunabilecek yapıya sahip bir üniversite sisteminin oluşturulması dikkat çekiyor. Üniversitede insanların ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almasını sağlayan son derece önemli bilim insanları bulunuyor.

Ülkenin bu alanda attığı adım sayesinde 40 binden fazla öğrenci, Priştine Üniversitesi olarak da bilinen kurumda eğitim görüyor. Kosova Üniversitesi Ekşi Sözlük tarafından sürekli olarak övülen, hakkında son yıllarda çok daha fazla yorum yapılan üniversitelerden bir tanesidir. Özellikle öğrencilerin sadece 1800 ila 2500 Euro arasındaki yıllık ücretlerle eğitim görebiliyor olması, üniversiteyle ilgili görüşlerin bir anda değişmesini sağlamıştır. Toplamda 15 fakültenin bulunması ve 71 farklı bölüm açılmış olması sayesinde artık on binlerce öğrenci de kaliteli bir şekilde öğrenim görerek, her ülkede geçerli olan diplomalarını alabiliyorlar.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!