Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Mühendislik alanında eğitim veren ve mezunların donanımlı şekilde iş hayatında yerini aldıkları eğitim kurumlarının başında Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir. Dil konusunda sıkıntı çekmeden yurtdışında eğitim görmek isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsat olan bu üniversitenin ücretleri 1800 ile 2500 Euro arasında değişim göstermektedir. Aynı eğitim seviyesine sahip olan birçok üniversiteden daha makul fiyatlı olduğu kısa bir inceleme sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Kosova Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmak isteyen kişilerde herhangi bir taban puan ya da sınav zorunluluğu söz konusu değildir. Sadece İnşaat mühendisliği alanında değil aynı zamanda üniversitede yer alan diğer bölümlerde de Türkiye’den gelen taleplerin başvuruların direkt olarak kabul edildiği de dikkate alınmalıdır.

Dil Seçenekleri Nelerdir?

Üniversitede hem İngilizce hem de İngilizce olarak eğitim veren bölümler bulunmaktadır. İngilizce destekli ve eğitim kalitesi oldukça yüksek olan üniversitelerin başında gelen Priştine Universum Üniversitesi mühendislik alanında da kendini ispatlamaya devam etmektedir.

İngilizce değil İngilizce olarak bölümünü okumak isteyen öğrencilerin de aynı şekilde bir hazırlık sınıfına tabi olacakları belirtilmelidir. Bu hazırlık sınıfı sayesinde öğrencilerin bölümü İngilizce olarak okuyabilecekleri bir aşamaya gelmeleri hedeflenmektedir. Hem lisans eğitiminde hem de hazırlık sınıfında sorunsuz bir yapının söz konusu olduğu eklenmelidir.

Kayıt İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilen kayıt işlemleri sırasında öğrencilerden herhangi bir sınav puanı talep edilmemektedir. Gerekli olan ödemenin yapılması ve evrakların da teslim edilmesinin hemen akabinde kayıt işlemleri tamamlanacaktır. Dönem başlangıcının öncesinde eğitim dili İngilizce olacak öğrencilerin bir yeterlilik sınavına tabi olacağı bilinmelidir. Bu sınavdan geçemeyen öğrencilerin bir sene hazırlık okuma fırsatı bulunduğu da belirtilmelidir. Bu şekilde okuldan mezun olunduğunda dil ile alakalı olarak herhangi bir sorunun söz konusu olmayacağı planlanmaktadır.

Kosova Üniversitesi inşaat mühendisliği kapsamında kayıt işlemlerinin hemen akabinde akademik danışman atama işlemleri de tamamlanacaktır. Bu şekilde ders onayları ya da dersler ile alakalı olan gelişiminizi inceleyecek olan bir öğretim görevlisi ile beraber çalışma imkanını da elde edebilirsiniz.

Okulun Eğitim Konusundaki Vaatleri Nelerdir?

Kosova Üniversitesi inşaat mühendisliği alanında verilen eğitim incelendiği zaman alanında donanımlı bir mühendis yetiştirebilmek için gerekli olan bütün adımların atıldığı görülmektedir. Müfredat konusunda eksiksiz olan okulun aynı zamanda farklı sempozyumlar ile de öğrencilerinin gelişimine katkıda bulunduğu belirtilmesi gereken bir diğer detaydır.

Dileyen öğrenciler direkt olarak iş hayatına geçiş yaparken dileyenler de akademik hayatlarına devam etmeyi seçebilirler. Bu alanda yüksek lisans ve doktora programlarının olduğu bilinmelidir. Lisans hayatına ilk adımınızı attığınız bu üniversitede doktor ünvanını kazanma imaknınız olduğu da belirtilmelidir. Akademik gelişim için de gerekli olan önlemlerin her biri üniversite tarafından alınmıştır. Öğrencilerin sosyal ve akademik hayatlarının düzene koyulması okulun sorumluluğundadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!