kosova prizren üniversitesi

Prizren Üniversitesi

Kosova’nın şehirlerinden birisi olan Prizren’de 01.10.2010 tarihinde kurulan Prizren Üniversitesi özel üniversitedir. Üniversite yeni kurulduğu için son derece modern binalara sahiptir. Ayrıca bu binalar son teknoloji ürünler ile donatılmıştır.

Prizren Üniversitesi eğitime başladığı zamandan günümüze kadar oldukça fazla gelişim göstermiştir. Üniversitenin gerek çalışanları gerekse de binaları uluslararasında kabul görmüş bir kaliteye sahiptir. Üniversite gelişimini hız kesmeden devam ettirmekte ve yeni çıkan her teknolojiyi uygulamaktadırlar. Bu amaçlar doğrultusunda binalar, kütüphaneler, spor tesisleri, laboratuarlar ve öğrencilerin faydalanabileceği birçok alan yapılmış ve geliştirilmiştir.

Prizren Yaşam Maliyetleri

Ulaşım Maliyeti Konaklama Maliyeti Gıda Maliyeti
Toplu Taşıma 0.3€ Tek Yataklı Oda 150€ Ekmek 0.145€
Taksi 3€ 3 Odalı Daire 250€ Yumurta 0.7€
Benzin 1€ Peynir 2€
Aylık Toplu Taşıma 8€ 1.5 lt Su 0.2€

Üniversite akademik personelinin, çalışanlarının ve öğrencilerinin eğitimi için birçok atılım gerçekleştirmiştir. Bu atılımlardan en önemlilerinden bir tanesi de yurtdışında olan üniversitelerle olan birlikteliktir. Üniversite yurtdışındaki kaliteli üniversiteler ile birlikte projeler yürüterek öğrencilerinin daha kaliteli bir eğitim almalarını benimsemiştir.

Prizren Üniversitesi Sıkça Sorulan Sorular

 

Üniversite örgün eğitim sunduğu gibi dijital eğitime de yer veriyor. Bu üniversite seçimi için çok önemlidir.

Prizren Üniversitesi içerisinde; Mimarlık Fakültesi, İngiliz Dili Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Psikoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi bulunuyor.

 

Prizren – Türkiye İlişkisi

Özelliklede Türkiye’deki birçok üniversite ile bağlantısı bulunan Prizren Üniversitesi, Türköğrencilerini bünyesine seve seve kabul etmektedir. Ülkemizde bulunan öğrenciler Prizren Üniversitesine giderek kaliteli bir eğitim almakta ve iş hayatına atılmaktadırlar.

Üniversitenin misyonlarında bir tanesi de öğrencilerinin kaliteli bir eğitim alması ve iş hayatlarına hazır olarak üniversiteden mezun olmasıdır. Bu amaçla seçkin akademik personeli ile öğrencilerine hizmet vermekte ve bunu yaparken de teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktadır.

Üniversite öğrencilerine eğitim görebilecekleri birçok bölüm sunmaktadır. Öğrenciler bu bölümlerden kendilerine uygun olanlarına gidebilmekte ve eğitimlerini alabilmektedirler.

Tercih Sebepleri

Prizren ÜniversitesiPrizren Üniversitesi
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!