kosova üniversum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Türkiye’de pek çok gencin gündeminde bugünlerde Kosova Universum Üniversitesi var. Özellikle yurtdışında eğitim almak isteyen gençler bu eğitim kurumunu mercek altına almış durumda. Okulun bu denli popüler olmasının en büyük nedeni elbette sağladığı olanaklar oluyor. Gençlerin eğitim yaşamlarına yoğunlaşmaları ve öğrencilik dönemlerinde hiçbir sıkıntı yaşamamaları için tüm olanaklarını seferber eden bir üniversite olması, yalnızca Kosova’da değil pek çok ülke gibi Türkiye’de de bu okulu popüler kılıyor.

Universum Üniversitesi

Lisans Bölümleri Yüksek Lisans Bölümleri
Hemşirelik Data Bilimi
Diş Estetiği ve Hijyen Grafik Tasarım
Bilgisayar Mühendisliği Siber Güvenlik
Siber Güvenlik Bilgisayar Bilimi
Grafik Tasarım Diplomasi
Hemşirelik Uluslararası İlişkiler
Hukuk Yapay Zeka
Dijital Gazetecilik
Siyaset Bİlimi
İşletme ve Yönetim

Yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin tercihlerinde öncelik kazanmış olan Kosova UniversumÜniversitesi özellikle öğrencilere sunduğu sosyal olanaklar ile tanınıyor. Barınma sorununu köklü bir şekilde çözüme bağlamış olan okul aynı zamanda maddi durumu pekiyi olmayan öğrenciler için de bursimkânı sunuyor. Tüm olanaklar yalnızca Kosovalı gençlere değil yabancı uyruklu olan öğrencilere de tanındığından rahat bir öğrenim süreci yaşama olanağı elde edilmiş oluyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Universum Üniversitesi uzaktan eğitim yoluyla ihtiyacımız olan bilgi ve gelişimi edinmemizi sağlar. Uzaktan eğitim; üniversiteden mezun olmak isteyen, kendini geliştirmek ve bilgi sahibi olmak isteyen herkes içindir.

Universum Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için bir fırsattır. Lisans eğitiminizi Kosova Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimine başvurabilirsiniz.

Kosova Ekonomisi

Kosova pek çok ülkeye nazaran öğrenciler için oldukça ucuz bir ülkedir. Bu nedenle gelir düzeyi çok yüksek olmayan ailelerin çocukları da gönül rahatlığı ile yurt dışında eğitim için tercihlerini Kosova’dan yana kullanabilirler. Universum Üniversitesi de ideal bir seçim olacaktır. Özellikle Bankacılık ve Finansbölümleri sayısal alanda tercih yapacak öğrenciler için çok doğru bir seçim olabilir. Bunun yanı sıra Siyaset Bilimleri bölümünün de oldukça popülerlik kazandığını hatırlatalım. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden çok sayıda genç bu bölüm için Universum Üniversitesi’nde eğitim almayı tercih ediyor.

Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 2 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!