Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

İş hayatınızda başarılı olmak istiyor ve bunun için de iyi bir akademik eğitim almak istiyorsanız Avrupa’ya açılmanız gerekecektir. Türkiye’den çok uzaklaşmadan iyi bir eğitim almak artık Priştina Universum Üniversitesi sayesinde mümkün oluyor. Kosova’nın en iyi üniversitesi olduğunu söyleyebileceğimiz Priştina Universum, farklı bölüm seçenekleri ve iddialı akademisyenleriyle Türk öğrencileri de kucaklıyor diyebiliriz. Kosova Üniversiteleri taban puanları şartı ararken Priştina hiçbir taban puanı ya da sınav şartı aramadığı için çok hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabileceğiniz bir üniversitedir. Sadece lise diplomanız ya da ön lisans diplomanızla başvuracağınız üniversitenin tüm imkanlarından yararlanmak için siz de elinizi çabuk tutmalısınız.

Kosova’ya sadece bir saatte gidebilecek ve vize almadan ülkede istediğiniz kadar kalabileceksiniz. Evraklarınızı tamamladığınız zaman kısa sürede başvurunuzun onaylanacağı üniversite sizlere Avrupa standartlarında eğitim sunar. Bünyesinde önemli bir araştırma merkezini barındıran üniversite aynı zamanda kaliteli dersliklere, laboratuara ve benzeri seçeneklere de sahiptir. Bu nedenle Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı başvurunuzu yaptığınız zaman yetkililerimiz sizlere her konuda destek olacak ve başvuru süreciyle ilgili sorularınızı da cevaplayacaktır. Merkezimize telefon, mail yoluyla da ulaşabilirsiniz. Bizzat başvuru yaparak detayları merkezimizden alabilirsiniz.

Priştina Universum Üniversitesi’nin en büyük avantajı da sizden puan istememesidir. Puan koşulu olmadığı için yapmanız gereken başvuru evraklarını eksiksiz olarak doldurmanız gerektiğidir. Kosova Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan protokol gereği denklik olduğu için sadece lise diploması ile başvuru yapabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz bölüme girebiliyor, hayallerinizi gerçeleştirerek kendi ilgi ve beceriniz doğrultusunda bir bölüm seçebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken eğitim danışmanlığı firmamıza gelerek daha detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini öğrenmektir.

Priştine Universum Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?

Priştine Universum Üniversitesi’nin bölümlerine baktığınız zaman en çok tercih edilen bölümlerinin İngilizce destekli bölümler olduğunu anlayabilirsiniz. İngilizce destekli eğitim veren bölümlerin başında da Hukuk, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık gelir. Mimar olmak isteyenler ya da avukat olmak isteyenler Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmektedir. Diğer bölümlerine baktığımız zaman Felsefe, Psikoloji, İktisat, Tıp, Spor Akademisi, Uluslarası İlişkiler, Matematik, Bankacılık ve Finans gibi bölümleri sayabiliriz.

Kosova Üniversiteleri taban puanları arasında Priştine Universum’u tercih ettiğiniz zaman hiçbir puan şartı olmadığını söyleyebiliriz. Bu nedenle kolaylıkla başvuru yapabileceğiniz üniversite yılın her dönemi başvurunuzu bekleyecektir. Tek yapmanız gereken uygun evrakları toplamanızdır. Evrakları toplarken size destek olacak yetkililerimiz sayesinde daha hızlı başvuru sürecini atlatacaksınız. Farklı kültürlerden öğrenciler tanımak istiyor, fakrlı diller öğrenmek istiyorsanız Priştina Universum bunun için ideal bir üniversitedir. Hırvatça ve İngilizce de eğitim olan üniversiteye farklı ülkelerden çok sayıda öğrenci gelmektedir. Bu nedenle farklı kültürler tanıyabilecek ve farklı diller de öğrenerek kendinizi daha çok geliştirme fırsatına sahip olacaksınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!