İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri Olanakları

Taban puanı olmadan Kosova üniversitesinden yana kayıt işlemlerine geçilmesi mümkün. Öyle ki üniversitenin herhangi bir sınav şartının olmadığını da göreceksiniz. Başta Kosova Üniversiteleri olanakları nedir soruları için de şartlarının olmaması dikkat çekiyor. Lise ile meslek lisesi mezunlarının öğrenci olmalarına izin veriliyor. Diplomaları ile gelenlerin kabul edilmesi söz konusudur. Bu anlamda da genel olarak Haziran ayında kayıt işlemlerinin alındığını öğreneceksiniz. Özellikle de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile harekete geçenlerin gerek kayıt gerekse tarihlerden yana sorun yaşamaları mümkün değildir. Akabinde ise;

  • Üniversitenin bölümlerine yönelik tercihlerde bulunmanız gereklidir.
  • Bölüme bağlı olarak başta sürelerin değerlendirilmesine geçilebilir.
  • Kimi bölüm için hazırlık seneleri de dahil olacak şekilde süreler sunulmakta.
  • Bölüme göre dil seçeneklerine de göz atmakta fayda var.

Kosova Üniversiteleri olanakları olarak İngilizce destekli olan bölümleri de göreceksiniz. Priştine Universum Üniversitesi tarafından hukuk derslerinin İngilizce olarak sunulması söz konusudur. Bunun arkasından ilgi gören bir diğer bölüm inşaat için de yine İngilizce destekli eğitime yer verilmekte. Son olarak mimarlık bölümüne de İngilizce dil seçeneklerinin sunulduğunu göreceksiniz. Ülkemizden öğrencilerin de genel anlamda bu olanaklardan kaynaklı tercih ettikleri açıktır. Diğer bölümlerde İngilizce, Arnavutça ve Boşnakça dillerinin baş gösterdiğini söylemek gerek. Dillere göre farklı fiyatlardan harç ödemelerinin de yapılması önem arz etmekte.

Kosova Üniversitesinin Avantajları Nelerdir?

Priştine Universum Üniversitesi lisans tamamlama programları bulunmakta. İsteyenlerin sınav şartı olmadan eğitimlerine devam etmeleri sağlanıyor. Dikey geçiş avantajlarından dolayı da ülkemizden öğrencileri karşıladığı açıktır. Üstelik uygun fiyatlardan kaynaklı olarak da tercih edilmekte. Nitekim 1800 Eurodan başlayan fiyatlarla lisans eğitimlerine geçilmekte. Bunun yanı sıra Priştine şehrinin öğrenciler için ekonomik yaşam olanakları da dikkat çekiyor. Özellikle de konaklama ve ulaşım için ekonomik fiyatlara yer verilmesi söz konusudur. Böylece öğrencilerin;

  • Bütçelerine göre başta kiralık daire ya da yurt imkanlarını değerlendirmeleri sağlanmakta.
  • Otobüs ile taksi ulaşım araçlarında da yüksek fiyatlara yer verilmiyor.
  • Aynı şekilde yeme – içme imkanlarında da uygun fiyatları dikkat çekiyor.
  • Öğrencilere özel sosyal aktiviteleri bol olan şehirler arasında da gösteriliyor.

Priştine Universum Üniversitesi’ne kayıt olmadan önce danışmanlıklardan bölge ile alakalı olarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. Nitekim öğrencilerin gitmeden tüm işlemlerinin tamamlanmasına özen gösterilir. Öğrenci işlemlerinin yanı sıra konaklama gibi temel ihtiyaçlara yönelik harekete geçilecektir. Böylece Türkiye’den öğrencilerin herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan eğitim almaları sağlanır. Kosova Üniversiteleri olanakları için son olarak eğitim sistemine de göz atabilirsiniz. Teorik ve pratik olacak şekilde eğitimlerin verilmesi ve tanımlı olan diplomaların temin edilmesi sağlanacaktır. Diplomaların ülkemizde ve yurtdışında geçerli olduğunu öğreneceksiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!