Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan Priştine Universum Üniversitesi, alanında başarılı olduğu için Avrupa’dan pek çok öğrencinin tercihidir. Ülkemizden de çok sayıda kişinin başvuru yapmak istediği ve hakkında daha detaylı bilgi edinmek istediği üniversitenin bölümleri de çok fazladır. Kosova Üniversiteleri Mimarlık bölümü için tercih edilen Priştine Universum Üniversitesi Türk öğrenci sayısı yüksek olan bir üniversitedir. Ayrıca üniversite içerisinde çok fazla Türk akademisyen de vardır. Bunun nedenlerinin başında İngilizce eğitim diline de sahip olması gelir. Ancak bu sınırlı bölümlerdedir. Detaylı bilgi alabileceğiniz üniversitede sosyal olanakların da çok geniş olduğunu söyleyebiliriz.

Kosova Üniversiteleri içerisinde en iddialı olan Priştine Universum Üniversitesi ülkemize de sadece 1 saat uzaklıktadır. Zaten Türk öğrenciler arasında tercih ediliyor olmasının nedeni de vizesiz olarak gidebiliyor olmanızdır. Vize almadan ülkeye kolaylıkla giriş çıkış yapabileceğiniz Kosova sosyal olanaklarıyla da sizi büyüleyecektir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak siz de nasıl başvuru yapabileceğinizi daha detaylı olarak öğrenebileceksiniz. Bu nedenle mail atabilir ya da merkezimize gelebilirsiniz. Ülkeye kolaylıkla giriş yapabileceğiniz gibi üniversitenin size sunduğu sosyal olanaklardan da yararlanabilirsiniz. Sosyal olanakların içerisinde öğrenci kulüpleri ve dernekler de vardır. Ayrıca üniversitede laboratuar, araştırma merkezi ve son teknolojiyle döşenmiş derslikler de bulunur.

Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin Avantajları Nelerdir?

Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi’nde okumanın en büyük avantajlarından biri de İngilizce destekli eğitim imkanıdır. İngilizce eğitim diliyle Mimarlık okuyabileceğiniz için dersleri zorlanmadan geçebileceksiniz. Ayrıca üniversitenin diğer İngilizce destekli eğitim veren üniversiteleri Hukuk ve İnşaat Mühendisliği’dir diyebiliriz. Mimarlık birçok gencin hayalindeki bölüm olduğu için bunu ülkemizde gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Ancak denklik sayesinde Kosova’daki üniversitelere sadece lise diploması ile başvurabilirsiniz. Lise diplomanız dışında ön lisans diplomanızla da başvurabileceğiniz üniversite sizlere kucak açacaktır.

Mimarlık okumak dışında Priştine Universum Üniversitesi’nde okuyabileceğiniz çok sayıda farklı bölümler vardır. Bunlar: Psikoloji, Felsefe, İnşaat Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Bankacılık ve Finans,Turizm ve Otelcilik gibi bölümleri sayabiliriz. Siz de kendi beceri ve bilgilerinize göre bir bölüm seçebilir, başvurmak için belgelerinizi toplayarak Haziran döneminde başvuru yapabilirsiniz. Ancak sadece Haziran ayında değil, senenin her bölümü başvuru yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kosova Üniversiteleri Mimarlık alanında da çok iddialı olduğu için siz de Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Priştine Universum içerisinde detaylı bilgi alabileceğiniz bir mail adresi ve telefon numarası da bulunmaktadır. Siz de danışmanlık merkezimizden ya da üniversitenin kendi web sayfasından detaylı bilgi alabileceksiniz. Kendi isteğinize göre bir bölüme girerek hayallerinizi gerçekleştirebilir ve kariyer basamaklarını adım adım tırmanabilirsiniz. Üniversitenin diploması tüm Avrupa’da tanınır olduğu için rakiplerinizden önde olacak ve mezun olunca çok daha başarılı bir şekilde iş hayatına atılmış olacaksınız diyebiliriz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!