Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kaliteli ve sizden puan şartı aramayan bir üniversitede eğitim görmek istiyor, lisans eğitiminiz için yurtdışına açılmak istiyorsanız o zaman tercih edebileceğiniz ülkelerden biri Avrupa’nın gelişen değeri Kosova olabilir. Kosova Üniversiteleri kayıt şartları ve imkanları için ülkenin en önemli üniversitesi olan Priştine Universum Üniversitesi’ne başvurabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir eğitim sunan Priştine Universum içerisinde çok sayıda Türk öğrenci eğitim görmektedir. Avrupa’dan birçok gencin tercihi olan Priştine Universum kaliteli akademisyenlere de sahiptir. Bünyesinde laboratuarlar, teknolojik derslikler, geniş sosyal imkanlar barındıran üniversite aynı zamanda sınav prosedürüne gerek duymadan kayıt olabileceğiniz bir eğitim kurumudur.

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sayesinde sınavsız olarak giriş yapabileceğiniz üniversiteye başvuru aşamasını kolaylıkla halledebilirsiniz. Sadece liseden aldığınız diplomayla başvurabileceğiniz üniversitenin çok sayıda lisans bölümü de vardır. Hukuk Fakültesi, Mimarlık fakültesi, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilimler, İnşaat Mühendisliği, Turizm ve Otelcilik, Bilgisayar Mühendisliği, Finans ve Bankacılık gibi daha sayabileceğimiz çok sayıda bölümü olan üniversite uygun ödeme koşulları nedeniyle Türk öğrencilerin tercihidir. Kosova’ya gidiş için vize almayacak olmanız da Türk öğrencilerin tercih etmesinin başlıca nedenleri arasındadır. Böylece ailenizi kolaylıkla görebileceksiniz. 1800 Euro ile 2500 Euro arasında bölüme göre değişkenlik gösteren senelik eğitim ücreti kimsenin bütçesini zorlamadan eğitim almsını sağlar.

Kosova Üniversiteleri kayıt işlemleri için puan şartı aranmadığından taban puana ihtiyacınız yoktur. Sizden İngilizce yeterlilik de istemeyecek olan okul sınav prosedürüne gerek duymaz. Üstelik bazı bölümlerinde İngilizce destekli eğitim olduğu için de yabancı dile ihtiyaç yoktur. İngilizce eğitim de alabileceğiniz gibi Mimarlık, Hukuk ya da İnşaat Mühendisliği gibi bölümlerde İngilizce destekli eğitim alabilirsiniz. Bu da sınavlarda ve eğitimde zorlanmamanız anlamına gelecektir. Ayrıca Priştine Universum bünyesinde Türk akademisyenler de barındırır. Daha önce okuduğunuz bölüm de dikkate alınmadan dilediğiniz bölümde 4 senelik lisans yapabilir, dikey geçiş gibi imkanlardan da kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’ne Girmek Kolay mıdır?

Kosova bölgesindeki üniversiteler arasında en iyisi olduğunu söylediğimiz Priştine Universum Üniversitesi rahat ve ucuz ödeme koşulları, kaliteli bölümleri, akademisyenleri ve Avrupa’yı kucaklayan sosyal olanakları nedeniyle tercih sebebidir. Priştine Universum Üniversitesi’ne girmek için diploma denkliği olduğundan lise diplomanız ya da iki senelik ön lisans diplomanız yeterli olacaktır. Kayıtlar genelde Haziran döneminde başlasa da senenin her dönemi kayıt yapmak için evraklarınızı okula teslim edebilirsiniz.

Kosova Üniversiteleri kayıt koşullarına baktığınız zaman başvuru sürecinin çok kolay ve kısa olduğunu anlayabilirsiniz. Kosova’ya ulaşım, barınma ihtiyacı ve diğer tüm problemleriniz için size yardımcı olacak Eurostar eğitim danışmanlığı da işlemlerinizin en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayacak ve size yurtdışı eğitim yolculuğunuzd yardımcı olacaktır. Bunun için lisans eğitiminizi Priştine Universum Üniversitesi içerisinde yapmak isteyebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!