Kosova Üniversiteleri Denklik

Kosova Üniversiteleri Denklik

Vizesiz sadece bir saatlik uçuş mesafesinde olduğunu söyleyebileceğimiz Kosova içerisinde bulunan Priştine Universum, kaliteli eğitimiyle her gencin hayallerini süsleyen bir eğitim kurumudur diyebiliriz. Özellikle Hukuk alanında verdiği eğitimle dünya çapında tanınan üniversite Kosova Üniversiteleri denklik programı sayesinde de sizden başvuru aşamasında hiçbir sınav sonucu ya da taban puan yeterliliği aramamaktadır. Avrupa standartlarında eğitimi kendi dilinizde almak istiyorsanız başvurabileceğiniz Priştine Universum, sosyal olanakları, kaliteli lisans eğitimi, kulüp ve dernekleri, laboratuar ve çalışma alanları sayesinde tam bir örnek eğitim merkezidir diyebiliriz.

Dünyayı kucaklayan bir eğitim anlayışına sahip olan üniversiteye yurtdışından çok sayıda öğrenci gelmektedir. İngilizce destekli eğitim verdiği bölümlerin başında da Hukuk eğitimi, Mimarlık eğitimi ve İnşaat Mühendisliği eğitimi gelmektedir. Böylece avukat olmak isteyenler, İnşaat Mühendisi olmak isteyenler ya da Mimar olmak isteyenler ülkemizdeki zorlu sınav koşullarına takılmadan sadece lise diplomasıyla Priştine Universum Üniversitesi’ne başvurabilmektedir. İngilizce eğitim aldığınız için de sınavlarda zorlanmayacak, eğitim dilini kavramakta güçlük çekmeyecek ve kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Denklik konusunda kendisini kanıtlamış olan üniversiteye kayıt olmak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetini kullanabilirsiniz.

Sırpça, Arnavutça ve İngilizce de eğitim alabileceğiniz üniversite aynı zamanda Hırvatça da eğitim vermektedir. Türk öğrenci sayısı çoktur. Bunun başlıca sebeplerinden biri Türkiye’ye vizesiz olarak sadece bir saatlik uzaklıkta olması ve İngilizce dil desteğine de sahip olmasıdır. Üstelik Priştine Universum Üniversitesi’nin diploması Avrupa’daki tüm ülkelerde geçerli olduğu için de kariyer ve eğitim hayatınız için çok kaliteli bir adım atmış olacağınızı da söyleyebiliriz. Kosova Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü gereği denklik de sağlanmıştır. Kosova Üniversiteleri denklik sayesinde ülkemizdeki öğrenciler lise diplomalarıyla Priştine Universum’da eğitim alabilmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri Nelerdir?

Kosova içerisinde eğitim almak istiyorsanız size en uygun fiyatlı ve en kaliteli eğitimi verecek olan üniversite Priştine Universum olacaktır. Bölümlere göre değişken olan 1800 Euro 2500 Euro arasında senelik ücretiyle herkesin kolaylıkla akademik eğitim alabileceği bir okuldur. Sunduğu olanaklar düşünüldüğü zaman çok avantajlı olduğunu söyleyebileceğimiz üniversite İngilizce eğitimi sayesinde Türk gençlerinin favorisi olmuştur. Ülkemizden çok sayıda genç özellikle Haziran döneminde okula kayıt olmak için başvuru yapmaktadır. Başvuru sürecinde yardım istiyorsanız Eurostar danışmanlık hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Kosova Üniversiteleri denklik programı ve anlaşması sayesinde ön lisansınız hangi bölümden olursa olsun farklı bir bölümü de tercih ederek lisans eğitimi alabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz mesleği seçmek için önünüze çıkan engelleri kaldıran üniversite hedeflediğiniz yolda yürümeniz için size yardımcı oluyor. Siz de kaliteli eğitimi fırsatını yakalamak için senenin istediğiniz dönemi başvuru yapabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi fırsatlarını kaçırmamalısınız diyebiliriz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!