Kosova Üniversiteleri Denklik Var mı?

Kosova Üniversiteleri Denklik Var mı?

Sizlere hayat boyu öğrenme misyonerliğini üstlenerek eğitim sunan Kosova’nın en başarılı üniversitesi Priştine Universum Üniversitesi, yüksek kaliteli eğitim olanakları ile akademik eğitimini iyi bir eğitim kurumunda yapmak isteyenleri cezbetmektedir. Araştırma ve geliştirme olanakları son derece geniş olan Priştine Universum, öğrencilerini sorumlu ve gelişime açık olarak yetiştirir. Ülkemizden de çok sayıda öğrencinin lise diploması ile kolaylıkla başvurabileceği üniversite için en çok sorulan sorulardan biri de Kosova Üniversiteleri denklik var mı sorusudur. Kosova Üniversiteleri içerisinde en iyisi olduğunu söyleyebileceğimiz Priştine Universum hiçbir puan şartı aramadığı için her gencin kolaylıkla başvurabileceği bir kurumdur.

Ülkemizdeki okullarla denkliği olan üniversite puan şartı aramadığı için herhangi bir sınava girmeden de kolaylıkla başvuru yapabileceğiniz bir okuldur. Bölgesel ve uluslararası erişebilirliği önemseyen üniversitenin amacı başarılı gençler yetiştirmektir. Priştine Universum Üniversitesi’nin amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kosova bölgesinde uluslarası eğitim vermek
  • Geliştirme ve araştırma çalışmalarında mükemmelliği benimsemek ve geleceğe sağlam adımlarla ilerlemek
  • Öğrencilerin sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak
  • Esnek bir bakış açısına sahip olmak ve eğitimsel anlamda her öğrencinin ihtiyacına cevap vermek
  • Uluslararası partnerlik programlarını geliştirmek

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde siz de lise diplomanız ya da iki senelik önlisans eğitim diplomanız ile kolaylıkla Priştine Universum Üniversitesi programlarına başvurabilir ve 4 senelik lisans eğitiminizi Kosova içerisinde alabilirsiniz. Hiçbir puan şartı olmadığı için makul ücretlerle kaliteli eğitimler alabileceğiniz üniversite sayesinde hayallerinize kavuşabileceksiniz.

Priştine Universum Üniversitesi’ne Geçiş Yapmak Kolay mı?

Kosova Üniversiteleri denklik var mı sorusu için başvuru şartlarına bakabileceğiniz Priştine Universum Üniversite sizlere kolay ve hızlı eğitim imkanı sunacaktır. Geçiş yapmak için denkliği kullanarak sadece lise diplomanızın isteneceği üniversite dil şartı da aramaz. Hukuk, Mimarlık Fakültesi ve İnşaat Mühendisliği bölümleri İngilizce destekli olduğu için Türk akademisyenlerden kendi dilinizde eğitim alabileceksiniz. Bu eğitim fırsatını kaçırmamak için siz de uygun eğitim ücretlerini vererek Priştine Universum’da eğitim alabilirsiniz. Bölüme göre eğitim ücretleri senelik olarak 1800 Euro ile 2500 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Öğrenci faaliyetleri anlamında da çok aktif olan üniversite içerisinde Atçılık Kulübü, Münazara Kulübü, Yaratıcılık Kulübü, Okuma Kulübü gibi farklı kulüp ve derneklere katılabilecek, kendinizi sosyal anlamda da geliştirebileceksiniz. Öğrenci yaşamını sosyal anlamda da geliştirmeyi amaçlayan üniversite içerisinde Avrupa standartlarında eğitim görecek ve farklı ülkelerden gelmiş öğrenciler ile kültürel bağ kurabilecek, daha global bir insan olmanın avantajlarını yaşayacaksınız.

Kosova Üniversiteleri denklik var mı sorusu için Eurostar eğitim danışmanlığı hizmetini kullanarak merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Güçlü teknik kadrosuyla ve imkanlarıyla sizi büyüleyecek olan Priştine Universum Üniversitesi’ne senenin 12 ayı başvuru yapabileceğiniz için geç kaldığınızı düşünmemeli ve hemen harekete geçmelisiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!