Kosova Türkiye İle Saat Farkı

Kosova Türkiye İle Saat Farkı

Kosova’da iki milyon kişinin kullandığı zaman dilimi, Türkiye’nin kullandığından bir saat geri olan Avrupa dilimidir. Avrupa’nın büyük bir bölümü için geçerli olan bu zaman aralığı sayesinde Türkiye’de İstanbul ile başkent Priştine arasında zaman açısından büyük bir fark olmuyor. Hem ticari faaliyetler hem de insanların görüşmeleri için birbirlerine ulaşacakları süreler birkaç saat farkla gece vaktine denk gelmiyor. Kosova Türkiye ile saat farkı belirlenerek özellikle öğrencilerin ve çalışanların Türkiye saati yerine, Kosova saatine uygun şekilde plan yapmaları konusunda açıklamalar yapılıyor.

Ülkeye yeni gelen bireylerin mutlaka saatlerini ayarlamaları ve TSİ zaman aralığı yerine, Kosova’nın bir saat geri olan zaman aralığını belirlemeleri gereklidir. Bu sayede işinize veya okulunuza geç kalmadan gidebilirsiniz. Priştine’de yerel saati ayarlamak için herhangi bir işlem yapmanız gerekmeyen, ülkeye giriş yaptığınızda otomatik olarak saat güncellemesi yapan akıllı cihazlardan yararlanabilirsiniz. Europe/Belgrade zaman dilimini kullanan ülkenin yerel saati, Avrupa’nın diğer ülkelerindeki bireylerle de Kosova Türkiye ile saat farkı karşılaştırmasında olduğu gibi görüşebilirsiniz.

Kosova İle Türkiye Saatleri

İstanbul ile Priştine arasında saat farkı 1 saattir. İstanbul’da saat 12:00 olduğu vakitte, Priştine’de saat 11:00 oluyor. Bu sayede ülkeler arasında büyük bir zaman farklılığı olmadığı için özellikle akrabalarınızla ve arkadaşlarınızla görüşmek için gününüzün farklı zaman dilimlerini ayırmak zorunda kalmıyorsunuz. Kosova’ya yapılacak olan seyahatlerde de tüm yöntemlerle ülkeye hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün oluyor. Ramazan ayında orucun açılması ve sahurla ilgili zaman farkları da bu durum göz önünde bulundurularak belirleniyor. Avrupa’nın veya Asya’nın diğer ülkelerinin herhangi bir şehriyle Priştine arasındaki saat farkını, karşılaştırarak hesaplayabilirsiniz.

Kosova Türkiye ile saat farkı olarak belirlenmiş süreleriyle birlikte özel olarak televizyon kanallarının da canlı bir şekilde Kosova’da izlenmesi mümkün oluyor. Farklı dillerde yapılan yayınlar hem Avrupa genelindeki yayınların hem de Türkiye’de bulunan yayınların eş zamanlı olarak Kosova’da bulunan insanlara da ulaştırılması sağlanıyor. Türkiye saatiyle belirlenen bir hizmetin veya faaliyetin gerçekleştirilmesini takip etmek isteyen Kosova halkının, TSİ olarak belirlenen değerden bir saat önce hazır olmaları gerekiyor. Bu sayede eş zamanlı olarak, Türkiye’de olan bir durumu takip etmeleri mümkün olacaktır. Aynı şekilde, Kosova’da gerçekleştirilecek olan bir faaliyetin Kosova saatiyle belirlendiği durumlarda da zaman farkı nedeniyle bir saat öncesi hesap edilmelidir.

Ülkeler arası zaman farklılıkları nedeniyle sorun yaşanmıyor olsa dahi, planlanan ve programlara uygun şekilde hareket edilmesi gereken durumlarda aradaki zaman farkının bir saat olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kosova Türkiye yolcuları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılan açıklamaları inceleyebilir ve ülke hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir. Sadece zaman değil, para birimi ve resmi diller de farklı olduğu için seyahatinizi bu durumları göz önünde bulundurarak gerçekleştirmeniz gereklidir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!