Kosova Öğrenci Rehberi Yaşam ve Giyim Gıda Beslenme Masrafları

Kosova Öğrenci Rehberi Yaşam ve Giyim Gıda Beslenme Masrafları

Kosova’da öğrenci olarak bulunmak isteyen bireylerin aylık masraflarını ve gelirlerini daha ülkeye gitmeden dahi kıyaslaması mümkün oluyor. Kosova öğrenci rehberi yaşam ve giyim gıda beslenme masrafları ülkede her öğrencinin tutacağı ev için 150 ila 250 Euro ödemesi halinde konaklama masrafını çıkarmasını sağlıyor. Bunun dışında bireysel ihtiyaçlar için farklı ürünlerde ödemeler düşük fiyat ortalamasıyla yapılabiliyor.

Kosova’da Öğrencilerin Masrafları

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından verilecek olan bilgiler de ülkede karşılaşacağınız fiyatlarla aynıdır. Öğrencilerin Kosova’ya gitmeden önce gerekli olan tüm bilgilere sahip olması ve ülkeye gittiklerinde sorun yaşamamaları için her konuya değinilmiştir. Sadece konaklama ve seyahatle ilgili fiyatlar yerine, direkt olarak yiyecek içecekten sosyal aktivitelere kadar belirlenen ortalama fiyatları da inceleyebilirsiniz. Ülkede aylık ne kadar gelire sahip olmanız gerektiğini belirleyerek, Kosova öğrenci rehberi yaşam ve giyim gıda beslenme masrafları doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz.

Ülkede elmanın kilogram fiyatı ortalama 0,60 Euro iken kırmızı etin bir kilogram ortalama fiyatı ise 6,15 Euro olarak belirlenmiştir. Muz 1,05 Euro, pet şişe 1,5 litre su ise 0,31 Euro’dur. Fiyatalrda belirli aralıklarda düzenlemeler yapılsa dahi özellikle oldukça uygun fiyatlar olduğu ve öğrencilerin yaşamını düşük masrafla sürdürebilecekleri bir ülke yapısı oluşturulduğunu söylemek mümkündür. Kosova’da yaşamanın püf noktaları arasında fiyatları karşılaştırmak ve en uygun fiyatlı olan yerler yerine özellikle kalitelerini karşılaştırmak geliyor. Bu süreçte zaten fiyatların birbirine çok yakın olduğunu anlıyorsunuz. Hem öğrenciler hem de aileler için uygun fiyatlara sahip olan hizmetlerin direkt olarak giyim ve ayakkabı ile ilgili değerleri de herkes için ortalama tutarlardır.

  • Levis 501 benzeri kot türlerinde fiyatlar 28 Euro civarındadır.
  • H&M ve Zara gibi zincir mağazalardan yapılacak olan elbise alışverişlerinde parça ücretleri ortalama 20 Euro’dur.
  • Erkekler için deri iş ayakkabılarının bir çifti için ortalama ücretler 38 Euro civarında belirleniyor.
  • Orijinal Nike koşu ayakkabısı satın almak istediğinizde ödemeniz gereken ücret ise 33 Euro civarında oluyor.
  • Spor salonuna gitmek, fitness kulübüne yazılmak için bir aylık ödemeniz gereken ücret 11 Euro’dur.
  • Evinizin 85 metrekare olması halinde belirlenmiş olan temel elektrik, su, çöp, soğutma, ısıtma masraflarının toplamı 65 Euro civarındadır.
  • Ülkede bir dakikalık ön ödemeli mobil tarifenin yerel ücreti 0,05 Euro olarak belirlenmiştir.
  • İnternet almak için firmalarla görüştüğünüzde 60 Mbps ve daha üzerindeki hızlar için sınırsız bağlantı ücreti 10 Euro’dur.
  • Toplu taşıma araçlarıyla yapılacak olan yolculuklarda 0,40 Euro ödeme yapılması gerekirken, taksiyle 1 km başına normal tarife yolculukları 0,50 Euro’dur.

Kosova öğrenci rehberi yaşam ve giyim gıda beslenme masrafları sayesinde siz de aylık masrafınızı oldukça düşük tutarak ülkede öğrenciliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Hem derslerinize çalışabilir hem de iş bularak para kazanabilir ve hayat şartlarınızı çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!