Kosova Kiralık – Satılık Ev Fiyatları

Kosova Kiralık – Satılık Ev Fiyatları

Her yıl binlerce öğrencinin çok daha uygun fiyatlarla ve başarılı bir şekilde eğitim hayatını sürdürmek için gittiği ülke olan Kosova, fiyat ortalamasıyla dikkat çekiyor. Öğrencilerin sadece ev fiyatlarının ucuzluğu ile değil, ulaşım ve yiyecek içecek masraflarının da 300 Euro’nun altında olması sayesinde bir ayı rahatlıkla geçirmeleri sağlanıyor. Kosova’da konaklamak için ödenecek olan tutar, şehirlerin merkezinde ve dışında olma durumlarına göre değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda evlerin boyutları da fiyatlarda %50’ye yakın farklılıkların oluşmasını sağlıyor. Kosova kiralık – satılık ev fiyatları ile ilgili fiyat düzenlemelerinde özellikle evlerin aylık ücretleri dört farklı durumda incelenebiliyor.

Kosova Üniversitesi Çevresinde Ev Fiyatları

Şehir merkezinde olan evlerin kiralanma oranları özellikle ulaşımın çok daha kolay olması ve her zaman için seyahat edebileceğiniz bir ülke olmasını sağlıyor. Kosova’nın başkentinde çeşitli olanaklardan her zaman için uygun fiyatlarla yararlanabileceğiniz bir ortam oluşturulmuştur. Aylık ortalama 300 Euro ile bir öğrencinin Priştine’de kalması son derece kolay bir hale gelmiştir.

Belirlenen masraflara konaklama ve yeme içme masraflarının da dahil olması, Avrupa’nın pek çok bölgesinden daha uygun fiyatları olduğunu gösteriyor. Şehirdeki ev fiyatlarının yüksek olmaması, öğrencilerin kendilerine ayıracakları paranın da daha fazla olmasını sağlıyor.

Şehir içinde ve şehir dışında olan evlerin fiyatları da son yapılan fiyat düzenlemeleriyle belirli bir ortalamaya uygun hale gelmiştir. Kosova’da ev sahibi olmak isteyen bireylerin kiralık veya satılık evlerin fiyatlarını dört farklı şekilde değerlendirmesi mümkün oluyor. Özellikle daireler için şu ücretler belirlenerek, ortalamalarının Kosova’nın başkenti ve diğer şehirlerinde de oluşması sağlanmıştır;

  • Şehir merkezindeki bir yatak odalı dairelerin ücreti 225 Euro ortalamasına sahiptir.
  • Şehir merkezinin dışında olan apartman dairelerinin bir yatak odalı ücretleri de 148 Euro olarak belirlenmiştir.
  • Şehrin merkezinde olan dairelerin üç yatak odasının bulunduğu durumlarda yapılacak kiralama işlemleri için aylık 365 Euro civarı bir ödeme yapılması gerekiyor.
  • Şehir merkezinin dışında olan üç yatak odalı apartman dairelerinin aylık ücretleri ise 260 Euro ortalamasına sahiptir.

Kosovada Ev

Kosova kiralık – satılık ev fiyatları ortalaması ile özellikle öğrencilerin aylık harcamalarının yarısından çoğunu kiraya verecekleri görülüyor. Bu noktalara konutların temel ihtiyaçları, kamu harcamaları, dairelerin fiyatları ve masrafları da ortalama 50 ila 60 Euro tutuyor. Bunların içerisinde su, çöp toplama, elektrik, ısıtma, soğutma gibi işlemler de yer alıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı güvencesiyle tüm bu bilgilerin güncel olduğu Priştine’de öğrenciliğiniz için girişimlerde bulunabilirsiniz. Öğrencilerin ev bulmasıyla ilgili herhangi bir zorluk çıkarılmaması ve her türlü ev için görüşme yapabiliyor ve olumlu sonuç alabiliyor olmanız da ülkede konaklamayı çok daha kolay bir hale getiriyor.

Özellikle Kosova kiralık – satılık ev fiyatları için şehir merkezindeki satış fiyatları 1,250.00 Euro olarak belirlenmiştir. Merkez dışında yer alan dairelerin metrekare başında satış fiyatları ise 667 Euro ortalamasına sahiptir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!