Kosova Eğitim Danışmanlığı

Kosova Eğitim Danışmanlığı

Yurt dışında eğitim denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olma özelliğine sahiptir Kosova. Son dönemlerde özellikle Türkiye’den öğrencilerin en fazla tercih ettikleri ülkelerden biri olarak dikkat çekiyor. Kosova’da eğitim olanaklarının son derece iyi koşullarda olması ve eğitim seviyesinin Avrupa’da verilen eğitimlerle aynı seviyede olması Kosova’ya olan ilgiyi de arttırmaktadır. Kosova eğitim danışmanlığı konusunda da yardım alabileceğiniz öğrenci büroları bulunmaktadır.

Kosova’da Hangi Üniversite’de Okunur?

Şimdilerde birçok öğrencinin hayali yurtdışında eğitimini tamamlamak. Bunun için yüksek bütçeli okulların tercih edilmesine gerek olmadan Avrupa seviyesinde eğitim alınması mümkün olan ülkelerde bulunmaktadır. Üstelik Türkiye’den gidecek olan öğrenciler için İngilizce dil desteği olan bölümlerin olduğu Kosova’da bu tarz eğitim alınacak oldukça kaliteli üniversiteler bulunmakta.

Kosova’da eğitim uygun fiyat aralıklarında üst seviyede kalitededir. Öğrenci hayatının yaşanabileceği, kampüs hayatının aktif olduğu aynı zamanda bölümlerle ilgili olarak alanında uzman kadrosuyla Kosova eğitim alanında kaliteli bir hizmet vermektedir.

Priştine Universum Üniversitesi eğitim alınacak üniversitelerin başında gelmektedir. 1969 yılından bu yana eğitim verilen bir kurumdur. İlk olarak 5 fakülte ile başladığı eğitim macerasına şimdilerde 14 fakülte ve 700’den fazla hoca ile devam etmektedir.

Türkiye’den de her yıl çok fazla başvuru almaktadır. Nedenine gelindiğinde ise Kosova eğitim danışmanlığı konusunda üniversitede birçok olanağın bulunmasıdır. Öğrencilerin bölümlerde okumaları için öncelikli olarak bir sınava tabi olmasına gerek yoktur. Bir taban puan belirlemesi de yapılmamaktadır. Üstelik 2 yıllık okul mezunları da dikey geçiş hakkına sahip olarak okullarını tamamlayabilme hakkına sahip olabilmekteler.

Priştine üniversitesinde okumanın maliyeti de Avrupa’da alınacak eğitimlerle kıyaslandığında son derece ekonomiktir. Her bölümde alanında uzman olan eğitim görevlilerinin ders veriyor olması eğitim kalitesini de yukarıya taşımaktadır.

İngilizce ders alma imkânının bulunuyor olması da bir avantaj olarak önümüze çıkmaktadır. Avrupa’da alınacak birçok eğitimde bu şans verilmemektedir.

Eğitimin yanı sıra eğitim hayatı boyunca günlük yapılacak harcamalar içinde de oldukça uygun fiyatlara yaşanılmaktadır.

Kosova’da Türk sayısının fazla olmasından kaynaklı olarak da yabancılık çekilme gibi bir durum söz konusu değildir. Özellikle ailelerin içini rahatlatan bir özelliktir.

Kosova’da Eğitim Nasıl Sağlanır?

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak Kosova’da eğitim alma koşullarını öğrenebilmektesiniz.1993 yılından bu yana bu alanda hizmet vermekteyiz. Edindiğimiz tecrübelerimiz ve ülkelerle yatığımız anlaşmalarımız neticesinde çok fazla öğrencinin yurt dışında güven içinde sorunsuz bir şekilde eğitim almasını sağlamaktayız.

Kosova eğitim danışmanlığı konusunda da bizlerle internet üzerinden, telefon üzerinden ya da direk olarak ofislerimize gelerek yüz yüze iletişim kurabilirsiniz. Danışman arkadaşlarımız eğitimi içerikleri, hazırlanması gereken belgeler, başvuru koşulları ve ücretlerle ilgili olarak detaylı bilgilendirme yapmaktadırlar. Karar vermeniz neticesinde de üniversite ile iletişime geçilerek tüm gerekli süreçler tarafımızca halledilmektedir. Size düşen ise Kosova’ya giderek eğitim hayatınızın tadını çıkarmaktır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!