Kosova ‘da Yaşam

Avrupa’nın 50.ülkesi olarak bağımsızlığını ilan eden Kosova, yaşam şekli, kültürel ve etnik yapısı olarak tercih edilen ülkelerdendir. Kosova’nın başkenti Priştine’dir. Şehirde Arnavutlar, Türkler, Boşnaklar, SırplarRomalılar yaşamaktadır.

Şehir başkent olması nedeniyle içinde birçok kültürü ve etnik yapıyı barındırmaktadır. Kosova’nın geneli de çok etniklidir. Burası tipik bir Balkan ve Müslüman şehri olmasının yanında Avrupa tarzı batı kültürünü de eklemiş bir yaşam arz eder. Günlük hayat oldukça hareketlidir. Büyük alışveriş merkezleri ve kafeler özellikle genç nüfusun buluşma yerleri arasındadır. Kosova’nın eğlence ve gece hayatı bakımından en hareketli şehri Prizen’dir. Özellikle Şadırvan bölgesinde gece klüpleri ve barlar bulunmaktadır. Genç nüfusun ağırlıkta olduğu Kosova Cumhuriyeti için Prizen şehrinde yazları eğlence meydanlara taşmakta ve sabaha kadar sürmektedir.

Kosova ‘da Yaşam Kolaylığı

Ayrıca Priştina meydanında özel günlerde halk oyunları gösterime sunulmaktadır. Kosova’nınbüyük alışveriş merkezlerinin yanı sıra pazarlarda kurulmaktadır. Halkın ihtiyaçlarını gördüğü pazarlarda yerel eşyalar bulunmaktadır. Bunlar genellikle kahve ve yiyecek türleri olacaktır. Bu pazarlarda Balkanlara özgü el işi eşyalarda bulunmaktadır. Kahve kültürü tüm balkanlarda olduğu gibi Kosova’da da oldukça gelişmiştir. Tüm sohbetler, yemekler kahve ile tamamlanıyor.

Kosova’da yaşam doğayla buluşmuş, tarihin kalıntılarından bir şey kaybetmemiştir. Gezdiğiniz yerde attığınız adımda tarihin izlerinden bir parça ile karşılaşırsınız. Bunun yanında doğanın güzelliğinden bir şeyler kaybetmemiş olması da Kosova’da yaşam için bir lütuftur.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!