Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Köklü eğitim sistemi ile adından söz ettiren Priştine Universum Üniversitesi, 1969 yılında kurulmuştur. Ancak tamamen resmi hale geldiği yıl olarak 1970 bilgisine yer verilmekte. 1970 senesinden bu yana da aralıksız olacak şekilde eğitim imkanlarını sunmaya devam ediyor. Öyle ki 1999 yılında olan savaşlara rağmen okulun herhangi bir zarar görmediğini ve eğitime ara vermediğini belirtmek gerek. Bu anlamda da adından söz ettiren köklü üniversitelerin başında geldiği açıktır. Sonuç olarak Türkiye’nin yanı sıra Avrupa Birliği ülkelerinden de öğrencilerin tercih ettiklerini söylemek gerek. Avantajlı bölümleri ve eğitim sistemlerinden kaynaklı olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Özelliklerine göz atacak olursak;

  • Avrupa standartlarında eğitim sistemini sunmaya devam ediyor.
  • Yüksek standartlardan eğitime yer vermesine rağmen makul fiyatları dikkat çekmekte.
  • Teorik ile pratik bilgiler sayesinde eğitimin kalıcı hale gelmesini hedef alınıyor.
  • İngilizce ve Arnavutça dışında olarak da bölümlerini sunuyor.

eğitimlerinden kaynaklı olarak da Priştine Universum Üniversitesi’nin dikkat çektiğini belirtmek gereklidir. Ülkemizden öğrencilerin bölümler ile alakalı olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından bilgi sahibi olmaları sağlanıyor. Sadece bilgilere değil bunun yanı sıra kayıt ya da sosyal yaşantıya yönelik uygulamalara da geçilmekte. Öyle ki konaklama gibi temel ihtiyaçlar için de eğitim danışmanlıklarından yardım almanızda fayda var. Ülkenin sosyal yaşantısı, kültürel değerleri ve fiyatlarına yönelik tüm detaylara yer verilir. Böylece öğrencilerin bütçeleri göz önünde bulundurularak üniversiteden eğitim almaları söz konusudur.

Priştine Universum Üniversitesi Taban Puanı

Priştine Universum Üniversitesi öğrencileri arasına katılmak isteyenlerin sınava girmeleri istenmiyor. Nitekim okulun taban puanının olmadığını baştan göreceksiniz. Sonuç olarak öğrenciler diledikleri bölüme lise diplomaları sayesinde kısa sürede kayıt olmakta. Bu anlamda ülkemizden öğrencilerin desteklenen bölümleri tercih ettikleri açıktır. Başta hukuk olmak üzere mimarlık ile inşaat bölümleri için eğitimin desteklenmesi söz konusudur. Öğrenciler bölümlere yönelik fiyat aralıklarına göz atarak kayıt işlemlerine geçebiliyor. Taban puan yerine öğrencilerin bölüm ücretleri ile alakalı olarak bilgi sahibi olmalarında fayda var. Bu konuda da;

  • Eğitim danışmanlıkları tarafından güncel fiyat listeleri sunulacaktır.
  • Bölümler için en az 1800 eurodan başlayan fiyatlarla karşı karşıya kalıyoruz.
  • 1800 ile 2500 euro aralığında olan fiyatlardan yana kaliteli eğitim imkanlarına yer verilmekte.
  • Makul fiyatlarından dolayı da her yıl öğrencilerin tercihi halindedir.

Genel olarak üniversitenin Haziran ayı ortalarında öğrenci kayıt işlemlerine geçtiğini söylemeliyiz. Tarihlere de dikkat ederek harekete geçmenizde fayda var. Baştan da belirttiğimiz gibi eğitim danışmanlıkları sayesinde tarihleri öğrenerek ilerlemek daha kolay. Aynı zamanda hataya yer vermeden kayıt işlemlerinin gerçekleşmesi de sağlanacaktır. Bunun için lise diplomaları başta olmak üzere bir takım evraklar isteniyor. Evrakların tamamlanması halinde harç ödemelerine geçilmesi ve bölüm kayıtlarına yer verilmesi söz konusudur.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!