Kosovada Eğitim Türkçe Eğitim

Kosovada Eğitim İngilizce Eğitim

Kosova’da çeşitli dil alternatiflerinden eğitimlerin sunulması söz konusudur. Dillere bağlı olarak bölümlerin fiyat aralıkları dahi değişilik gösteriyor. Bu anlamda başta Arnavutça ile Sırpça dilleri üzerinden eğitimin benimsendiğini göreceksiniz. Hemen arkasından Hıvatça ile Boşnakça’nın da geldiğini söylemek gereklidir. Fiyatları yüksek olan eğitimlerin ise genel anlamda İngilizce olarak sunulması sağlanmakta. Son olarak Kosovada eğitim İngilizce eğitim imkanlarına da ev sahipliği yapılıyor. Ülkemizden öğrencilerin İngilizce destekli olmasından dolayı genel anlamda Priştine Universum Üniversitesi’nden yana tercihlerde bulunduklarını belirtmek gereklidir. Sonuç olarak da;

  • Lise diplomalarından yana istedikleri bölüme kayıt işlemleri gerçekleşmekte.
  • Bölümün harç bedellerine de göz atılarak ilerlemek önem arz ediyor.
  • Bölümlere bağlı olarak 3 ile 6 yıl arasında eğitim süreçlerinin sunulması da söz konusudur.
  • Fiyatların ise 1800 – 2500 Euro arasında olduğunu belirtmeliyiz.

Kosovada eğitim İngilizce eğitim almak isteyenlerin sınava girmelerine gerek yoktur. Hem ülkemizde hem de Kosova’da herhangi bir sınav şartına yer verilmediğini göreceksiniz. Bu anlamda taban puanlarının da bulunmadığını göreceksiniz. Devamında ise öğrencilerin sadece lise diplomalarından kayıt işlemlerine geçmeleri sağlanıyor. Sadece üniversite eğitimi değil bunun yanı sıra dikey geçiş imkanlarına da yer verilmekte. Aynı zamanda lisans tamamlama programlarına da dahil olabilirsiniz. Üniversiteden mezun olanların daha başarılı kariyer planlamaları için lisans eğitimi almaları da sağlanıyor. Bunun için 2 yıla kadar master eğitimlerinden faydalanmanız mümkün.

Kosava’da Eğitim Sistemi Nasıl?

Baştan da belirttiğimiz gibi İngilizce destekli olacak şekilde eğitim sistemini benimsemesi söz konusudur. Bunun yanı sıra Türkiye’de tanımlı olan diplomalar ile mezun olmanız esas alınacak. Kosovada eğitim İngilizce eğitim alan öğrencilerin istedikleri ülkelerde iş imkanlarına yer vermeleri sağlanmakta. Bu anlamda tanımlı diplomaların verilmesine özen gösterildiğini baştan söylemek gereklidir. Devamında eğitim sisteminden kaynaklı olarak yetkinlik kazanmanız söz konusudur. Yani bölüme yönelik detaylı olarak bilgi sahibi olmanız sağlanmakta. Bunun için temel alınan eğitim sistemi ise;

  • Bölümlere göre başta hazırlık aşamalarına geçilmesi söz konusudur.
  • İlk sınıflarda olanların öncelikle teorik bilgileri elde etmeleri sağlanmakta.
  • İleri sınıflarda ise pratik uygulamalar ile bilgilerin pekişmesine özen gösteriliyor.
  • Kalıcı eğitimin benimsenmesinden kaynaklı olarak öğrencilerin dikkatini çekmekte.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile de tüm bu detayların aktarılması sağlanıyor. Öyle ki öğrencilerin kayıt işlemlerine geçmeden önce başta eğitim arkasından da yaşam olanaklarına yönelik bilgi sahibi olmaları önemlidir. Bu konularda da tecrübeli danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız gerekiyor. Nitekim sadece eğitim değil bunun yanı sıra konaklama gibi mecburi ihtiyaçlara yönelik ayarlamalara geçilir. Danışmanlıkların anlaşmalı oldukları yerlerden tercihlere gidebilirsiniz. Üstelik sosyal yaşama yönelik fiyat aralıkları da sunulmakta. Genel olarak aylık en az 150 Euro ile maksimum 300 Euro aralığında olacak şekilde bütçe ayarlamalarına gidiliyor. Sadece eğitimde değil yaşam olanaklarında da ekonomik olduğunu görüyoruz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!