Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Lise mezunu olan öğrencilerin diplomalarını getirerek Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler tercihlerinde bulunmaları esas alınmakta. Öyle ki İngilizce, Boşnakça, Arnavutça ve Sırpça’nın yanı sıra İngilizce olarak da bölümlerin desteklendiğini göreceksiniz. Bu anlamda Priştine Universum Üniversitesi’nin bir hayli köklü olduğunu ve İngilizce destekli eğitime kapılarını açtığını belirtmek gerek. Nitekim 1970 yılından bu yana resmi olarak eğitim imkanlarını sunmaya devam etmekte. Her yıl binlerce Türk ya da yurt dışından öğrencilerini de karşılaması söz konusudur. Üstelik üniversitenin herhangi bir taban puanı olmadığını da göreceksiniz. Sonuç olarak karşınıza çıkacak olan İngilizce bölümleri ise;

  • En fazla tercih edilen hukuk bölümünden yana İngilizce eğitimlere yer veriliyor.
  • Hukuktan sonra ilgi gören inşaat için de yine İngilizce dilinin sunulması söz konusudur.
  • Son olarak mimarlık bölümü için de dilin İngilizce olduğunu göreceksiniz.

Öğrencilerin Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler için lise diplomalarını getirmeleri gerekmekte. Aynı zamanda bölüm ücretlerine de göz atmakta fayda var. Bunun için Priştine Universum Üniversitesi’nden uygun fiyat aralıklarının duyurularına yer veriliyor. Örneğin 1800 eurodan başlayan fiyatlarla kayıt işlemlerine geçilebilir. Harç bedellerinin 1800 ile 2500 euro arasında değişiklik gösterdiğini de baştan söylemeliyiz. Sonuç olarak Avrupa standartlarında verilen eğitimin bir hayli makul fiyatlara sahip olduğu da açıktır. Bu yüzden Avrupa Birliği ülkelerinden de yüzlerce öğrencinin tercih ettiği eğitim kurumlarından bir tanesi olmakta.

Kosova Üniversitesi Şartları Nelerdir?

 Baştan da belirttiğimiz gibi lise mezunu olmanız okullara kayıt olmanız adına yeterlidir. Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler adına herhangi bir sınav şartına yer vermiyor. Yani taban puanın olmadığı bölümlere kayıt olmak için sınava girmenize gerek kalmıyor. Bölümlere ve şartlarına yönelik detaylı bilgilerin ise Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan yana bildirilmesi söz konusudur. Türkiye’de ki temsilciliklerden bir tanesi olan eğitim danışmanlığı sayesinde kayıt olmak daha kolay. Öyle ki tüm belgelerin toplanması ve temin edilmesi halinde birinci elden işlemlerin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Böylece öğrencilerin hataya yer vermeden kayıt işlemlerinin sonuçlanması esas alınır. Akabinde;

  • Eğitim alınacak sürelere göre konaklama alternatifleri de sunuluyor.
  • Konaklama dışında ülkeye ulaşım sağlamanız için de uçak seferleri göz önünde bulundurulur.
  • Ülkede ki ulaşım ve yeme – içme imkanları için de bilgiler aktarılır.
  • Sadece eğitim değil aynı zamanda yaşam imkanlarını da değerlendirmeniz sağlanır.

Eğitim hayatına geçmeden önce tüm bu olanakların değerlendirilmesi fayda sağlayacaktır. Böylece öğrencilerin başka herhangi birşeyi düşünmeden Avrupa standartlarında eğitim almaları sağlanacaktır. Öyle ki Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler için de başta teorik olacak şekilde eğitimin verilmesi temel alınmakta. Bunun arkasından da uygulamalara yani pratik eğitime geçiliyor. Öğrencilerin uygulamalar sayesinde almış oldukları eğitimi iş hayatında değerlendirmeleri sağlanıyor. Nitekim mezun olanların tanımlı diplomaları ile istedikleri ülkeden iş imkanlarına yer vermeleri de mümkün olmakta.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!